YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi'nden miting açıklaması
Saadet Partisi'nden miting açıklaması
30 Mayıs 2015 01:55
Milli İttifak'ın Bartın'da gerçekleştireceği mitinge katılım olmayınca il yöneticileri tarafından iptal edildi, diye medyada yer alan haberlere Saadet Partisi'nden açıklama geldi...

Dün Saadet Partisi'nin mitingiyle ilgili çıkan haberde, "Saadet Partisi İl Yönetimi Bartın'da düzenleyeceği miting, vatandaşların katılım göstermemesi nedeniyle iptal edildi. Saat 11.00'de miting alanında gelen partinin il yöneticileri, alanda vatandaş olmaması nedeniyle emniyet güçlerinden vatandaşların yoğun olduğu kapalı pazar yeri için izin istedi. Emniyet güçlerinin seçim kurulu tarafından miting alanlarının belirlendiği ve bu alanların dışına başka yere müsaade edilemeyeceğinin ifade etmesinin ardından miting iptal edildi" denildi. Haberin hızla yayılmasının ardından Saadet Partisi'nden açıklama geldi.

İşte Saadet Partisi'nin o açıklaması:

Bugün bazı haber sitelerinde Saadet Partimizin Bartın'da mitingi olduğu, ancak kimsenin katılmadığı için iptal edildiği yönünde gerçek dışı bir habere yer verilmiştir.

Saadet Partisi çatısı altında gerçekleştirilen MİLLİ İTTİFAKIN MİMARLARI Genel Başkanlarımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici'nin Bartın'da herhangi bir mitingi söz konusu olmamıştır. Her iki Genel Başkanımız da, bugün miting programı nedeniyle Isparta'da bulunmaktadır.

Isparta'da on binlerce vatandaşımızın katıldığı Saadet Partisi mitingini görmezden gelip, olmayan bir mitingi varmış gibi göstererek Partimiz aleyhinde asılsız bir habere dayanak yapması iktidar yandaşlığı ve yalakalığından başka hiçbir gerekçe ile açıklanamaz.

Bu asılsız haberi yapanlar ve yayanlar Saadet Partisi'nin görkemli mitinglerine kimlerin katıldığını görmek istiyorlarsa; yarın Trabzon ve Ankara'da ki, Pazar günü ise İstanbul'daki devasa mitinglerimize buyursunlar.

Seçimlere bir hafta kala sosyal medya mecralarından sponsorlu reklam şeklinde kasıtlı olarak yapılan bu haberler, milletimizin Saadet Partisi'ne gösterdiği teveccühten duyulan korkunun apaçık bir göstergesidir.

Bu konuda hukuki haklarımızı saklı tutarak, kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler