YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi'nde kongre talebi
Saadet Partisi'nde kongre talebi
10 Kasım 2015 16:12
Saadet Partisi'nin Adıyaman eski İl Başkanı Mehmet Fatih Çiçek, "Tüm teşkilatların acilen genel merkezimizi üslubuna uygun bir şekilde istifaya ve kongre kararı almaya davet etmesi lazım" dedi.

Saadet Partisi'nin Adıyaman eski İl Başkanı ve milletvekili adayı Mehmet Fatih Çiçek,  "Tüm teşkilatların acilen genel merkezimizi üslubuna uygun bir şekilde istifaya ve kongre kararı almaya davet etmesi lazım" dedi.

Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının, partileri açısından hüsran yarattığını, Milli Görüş hareketinin büyüklüğü ile alınan oy arasındaki gerçekliğin de farklı olduğunu belirtti.

Çiçek, merhum Necmettin Erbakan'ın vefatından sonra partilerinin iyi yönetilmemesi sebebiyle Milli Görüş hareketinin hak ettiği yerde olmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Biz Türkiye'nin kuruluşunun, birçok sorunun çözümünün Milli Görüş hareketinden geçtiğine inanıyoruz. Buna karşın Saadet Partisi yönetimi, Milli Görüşün bu potansiyelini bir türlü harekete geçiremiyor. Yüzde 25 oy alan bir partinin 42 İl başkanı parti yönetimini nasıl istifaya davet ediyorsa, yüzde 0,7 oy alan Saadet Partisi'nin yöneticilerinin de koltuklarında oturmaması gerekir. Bu nedenle tüm teşkilatların acilen genel merkezimizi, üslubuna uygun bir şekilde istifaya ve kongre kararı almaya davet etmesi lazım."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler