YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi’nde Hintli aday
Saadet Partisi’nde Hintli aday
24 Şubat 2014 15:09
Partilerin yerel yönetimlere aday gösterdiği isimler arasında oldukça ilginç simalar dikkat çekiyor.

Yabancı uyruklu olup sonradan Türk vatandaşı olan birçok isim de partilerin meclis üye listelerinde yer aldı. Saadet Partisi de listelerinde farklı memleketlerden isimlere yer veren partiler arasında. Hindistanlı emlakçı Abide Tayyip, Saadet Partisi tarafından Bahçelievler Belediyesi meclis üyeliğine aday gösterildi.

Yerel kıyafetleri ile geziyor

15 yıl önce Türkiye’ye yerleşen ve Türk vatandaşı olan Abide Tayyip, Hint kültürünü Türkiye’de yaşatmaya çalışıyor. Hindistan’a özgü kıyafetleri ile dikkat çeken Abide Tayyip siyasete de oldukça ilgili. Uluslararası emlak şirketi bulunan Abide Tayyip Türk-Hint ilişkilerinin gelişmesine yardımcı olmak için siyasete girdiğini ifade etti.

Daha önce AK Parti Bahçelievler teşkilatında delege olarak görev yapan Abide Tayyip, Saadet Partisi’ne katıldığını belirtti. “En iyisini en doğru yerde yapmak istiyorum, bunun için de Saadet Partisi’ndeyim” diyen Abide Tayyip, partinin kadın kollarında aktif olarak görev yaptığını kaydetti.

Saadet'in adayında etkilendi

Bahçelievler’de oturan Abide Tayyip, Saadet Partisi belediye başkan adayı Ali İhsan Gündoğdu’nun projelerinin de kendisini etkilediğini ifade ederek, “Özellikle kentset dönüşüm projesi çok büyük bir vizyon. O projede Ali İhsan Bey’le birlikte çalışmak istedim. Ali Bey Bahçelievler için büyük bir şans” dedi.

Saadet Partisi, Abide Tayyip’in yanısıra Bahçelievler belediyesi meclis üyeliğine aday gösterdiği diğer isimlerle de dikkat çekiyor. Listede en çok dikkat çeken diğer bir isim ise Filistinli doktor Faruk Khalef. Faruk Khalef “ümmete hizmet için siyasete girdim” dedi.

Türk, Kürt, Arap, Tatar, Hintli, Gürcü, Çerkez, Türkmen, Laz ve Arnavut isimlere listelerinde yer veren Saadet Partisi Bahçelievler ilçe başkanı Abdullah Akçay, “Kardeşliğimizin gereğidir bu. Kimsenin kimseden üstün olmadığının, bir millet olduğumuzun işaretidir bu. Bahçelievler’i en iyi şekilde temsil edecek listeyi yapmaya çalıştık, hayırlı olsun” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler