YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi'nde flaş gelişme
Saadet Partisi'nde flaş gelişme
09 Ekim 2010 13:35
Numan Kurtulmuş'un partiden ayrıldığını açıklamasının ardından Saadet'te istifa haberlerinin ardı arkası gelmiyor. Bugün Saadet'te yine ayrılık vardı. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, teşkilat olarak istifa ettiklerini açıkladı.

Saadet Partisi gölgeli günler yaşıyor... Numan Kurtulmuş'un partiden ayrılmasının ardından partiden kopuşların ardı arkası kesilmiyor. Bugün onlara bir yenisi daha eklendi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan görevinden istifa ettiğini belirterek, ''İstanbul'da toplam 2 bin 275 kişi görevinden istifa etti'' dedi.

Erdoğan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, son aylarda partide üzüntülü olaylar yaşandığını, artık cümlelerinin çoğunu umuda dair kurmak istediklerini belirtti. Erdoğan, ''Benim hayallerimi, 69 ruhuyla kendini siyasette bulan MSP'li babam yoğurmuştu. O ruh ki MSP ile CHP ortaklığında ülkenin en başarılı koalisyonunu kurdu. O ruh ki hayrı kim yaparsa yapsın o hayra yardımcı olur 'yanlışı kardeşim bile yaparsa engel olurum' derdi. Bu ruh ikliminde beni yoğurduğu için babama, babalarımıza, büyüklerimize teşekkür ediyorum. Süleyman Arif Emre, Recai Kutan, Hasan Aksay, Fehmi Cumalıoğlu ve Erbakan hocamıza teşekkür ediyorum. İşte o ruhun peşinde olduğumuz için göçe zorlandık'' diye konuştu.

Kendileri için toparlanma zamanının geldiğini belirten Erol Erdoğan, Numan Kurtulmuş ile birlikte olduklarını, medeniyet değerlerini rehber edindiklerini kaydetti.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Daha önce il başkanlığı yapmış Musa Akbal, iki eski milletvekili Mukadder Başeğmez ve Naci Terzi, 11'i il başkanlık üyesi olmak üzere 46 yönetim kurulu üyesi, eski Belediye Başkanı Arif Calban, Muzaffer Doğan, ikisi Büyükşehir Belediyesi üyesi olmak üzere 7 belediye meclis üyesi, 12'si il başkan yardımcısı 32'si il yönetim kurulu olmak üzere 400 civarında gençlik kolları mensubu, ilçe başkan yardımcıları ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan arkadaşlarımızla partideki görevimizden istifa ediyoruz. Benle birlikte İstanbul'da toplam 2 bin 275 kişi görevinden istifa etti. Bugün kardeşlerimizle 'Bismillah' diyoruz.''

''PARTİ DAĞILDI DİYE BİR ŞEY YOK''

Bu arada, istifa açıklamalarının ardından İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında,  eski il başkanı Sadrettin Karaduman, başkanlık koltuğundan birçok kişinin gelip geçtiğini ve kimseye baskı uygulanmadığını belirterek, ''Gidenlere çok üzüldük, ancak parti dağıldı diye bir şey yok'' dedi.

Erol Erdoğan'ın istifasının ardından Necmettin Erbakan tarafından İstanbul İl Sorumlusu olarak atanan Selman Esmerer, ''Saadet Partisi dağılıyor, çözülüyor, zayıflıyor'' imajı vermek için değişik illerde istifa açıklamaları yapıldığını kaydetti.

Esmerer, Erdoğan'ın açıklamasında gerçekleri saptırdığını ileri sürerek, ''2 bin civarında İstanbul il mensubunun istifası bilgisi yalandır. Bu sayı, 50'yi geçmez. İlçe başkanları burada ve kadın gençlik kollarımızdan fire yok gibi. Milli görüşe sahip kardeşlerimiz Saadet Partisine geri dönmektedir. Bütün teşkilatlarımız bu toplantıda. Milli görüş aşktır, sevdadır. Yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyanın adımıdır. Saadet Partisi bugünden itibaren üçüncü şahlanış dönemine girmiştir'' diye konuştu. (A.A.)

saadet daha da güçlü geliyor
 // hakan bilgin
saadet ten ayrılanlar zaten saadet le alakası olmayan kişiler.il başkanları nı da numan kurtulmuş kendisi seçmiş.abartacak,haberi çarpıtacak bir şey yok.ayrıca türkiye deki halk da durumu çok iyi biliyor,sizler ekranlarınızı saadet e kapatmanıza rağmen ayrılmaları abartarak 10 kişiyi bile 500 hatta 1000 kişi gibi göstermeye çalışıyorsunuz.gerçek ve tarafsız olan bir haber verin....
11 Ekim 2010 20:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler