YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet Partisi AK Parti ile ittifak yapacak mı?
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, AK Parti ile ittifak yapılacağı yönündeki iddialara cevap verdi.
Saadet Partisi AK Parti ile ittifak yapacak mı?
02 Eylül 2015 / 01:30 Güncelleme: 02 Eylül 2015 / 09:06

İnternethaber.com'un CNN Türk'ten derlediği bilgiye göre; AK Parti ve Saadet Partisi ittifakı iddialarını doğrulayan Kamalak, aradaki hatırlı isimlerin "birlikten kuvvet doğar" diyerek mutlaka ittifak kurulmasını istediklerini söyledi.

"CHP VE MHP İLE DE OLUR"

İttifak konusunda diğer partilere de kapıları kapatmayan Kamalak, iki parti arasındaki anlaşmanın önemli olduğunu, Türkiye'nin mevcut durumdan kurtulması için, sorunların çözümü için gerekli adımları atacaklarını söyledi.

İşte Kamalak'ın o açıklamaları;

"Bu anlaşmaya bağlı, şartlara bağlı. Misalen 70'li yıllarda Türkiye'nin durumu bugünden daha beterdi. Gruplara ayrılmıştı Türkiye! 8-10 yıllık süre içerisinde 5 binden fazla gencimizi kaybettik.

En sağda Milli Selamet Partisi vardı en solda da CHP vardı. Ortada ise aynı tabana hitap eden Adalet Partisi vardı. Normalda Milli Selamet Partisi ile Adalet Partisi'nin koalisyon kurması beklenirdi ama olmadı. En soldaki CHP ile en sağdaki Milli Selamet Partisi koalisyon hükümeti kurdu. Biz orada iki zıttı bir araya getirmek suretiyle, tarihimizin en şanlı zaferi Kıbrıs Barış Harekatı'nı kazandık. Oradan yükselen feryadı durdurduk. Neticede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kurduk.

"YETER Kİ İYİ NİYET OLSUN"

Hepimiz bu milletin çocuklarıyız. Anlaşamayacağımız hiçbir mesele yoktur. Yeter ki iyi niyetli yaklaşalım. O anlamda AK Parti'de olabilir, CHP'de olabilir MHP'de olabilir. Bunlar aziz milletimizin evlatlarının kurduğu partiler. Gerekirse, ilkelerimiz var kanı durdurma noktasında onlarla da konuşuruz. Bu ülkenin sorunlarını çözmek için varız."

 // Şule Bayraktar
Ak Parti Saadet ittifakı için burda tavsiyelerde bulundum twetterda İslam Hukuk Prof.Cevat Akşit Hocanın güzel Vaazlarını tavsiye ediyorum fakat bu tavsiyeleri Cevat Akşit Hoca Vaazlarının tavsiyesini bile yanlış yorumlayanlar olabilir Parelelcilerle uzaktan yakından hiç bir alakam görüştüğüm o görüşte bir tane bile insan yoktur Cevat Akşit Hocada yalnızca Kuran ve Hadisleri anlatır benim amacım gerçek huzur İslamın yaşanması için Allah rızası için sadece tavsiyelerden ibarettir....
03 Eylül 2015 01:44
saadet partisi
 // seçim
Ak Parti bu ittifak ile tek başına iktidar.Kesinlikle ittifak yapılmalı......
02 Eylül 2015 Çarşamba 22:59
offff bu ne ya
 // gurbetci
tek basina gir secime ,hele bir gorelim oyun kac ;memleketin boyle partilerle kaybedecek zamani yok yok...
02 Eylül 2015 Çarşamba 16:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler