YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saadet kongresinde kriz çıktı
Saadet Partisi Diyarbakır İl Kongresi'nde protokol krizi yaşandı.
Saadet kongresinde kriz çıktı
09 Mayıs 2010 / 17:52 Güncelleme: 09 Mayıs 2010 / 18:14

Saadet Partisi Diyarbakır il kongresine davet edilen BDP'liler protokol dışında oturtulmalarına tepki göstererek kısa bir süre sonra kongreyi terk ettiler. 

Saadet Partisi Diyarbakır il kongresi'nde protokol krizi yaşandı. Ziya Gökalp spor salonunda yapılan kongreye davet edilen BDP'liler protokol dışına oturtulmalarına tepki gösterdiler. BDP'yi temsilen kongreye katılan Örgütlenme sorumlusu Burhan Karakoç ve beraberindekiler Saadet partisi il yönecilerine neden kendilerine protokolde yer ayrılmadığını sordular. Bunu öğrenen Saadet partisi yöneticileri BDP'lilerden özür dilediler, ancak BDP’liler kısa bir süre sonra salonu terk ettiler.

Yapılan kongreye AK Parti Diyarbakır milletvekili Abdurrahman Kurt da katılırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir çelenk gönderdi. Büyük bir coşku ile partililer tarafından karşılanan Numan Kurtulmuş konuşması sırasında terleyerek ceketini çıkardı. Kan ter içinde konuşmasını sürdüren Numan Kurtulmuş, Anneler Günü'nü kutlayarak konuşmaya başladı. Kurtulmuş, "Türkiye'nin anneleri, bu bölgenin annelerinin cefakar olduğunu söyleyen Kurtulmuş, evlatların terörün kucağında kaybetmiş annelerin anneler günün kutladığını belirtti. Bütün annelerin elleri öpülesi olduğunun altını çizen Kurtulmuş, annelerinin kalbinin sızlanmasını gönüllerinin razı olmadığını dile getirdi. Bütün vatandaşların ırk ne olursa konuştuğu dil ne olursa herkesin Allah'ın kulları olduğunu eşit ve özgür yurttaşlar olduğuna inanıyoruz. Biz, böyle bir Türkiye hayal ediyoruz. Yüreği evlat insanlık sevgisiyle dolu olan annelerimizin elleriyle olacaktır. Geleceğin barış ve esenlik kurmak annelerimizin sorumluluğunda olacaktır. Bütün annelerinin bu çaba içerisinde olacağını ve özellikle Diyarbakırlı cefakar annelerin bu görevi fazlasıyla yerine getireceğini biliyorum.

Bölge halkına hayatı çekilmez kılan bu insanların acıları aklımıza geliyor. Türkiye bu topraklarda bin senden fazladır kardeşliği yaşadı. Sorunlar yaşıyor. Bunları ortadan kaldırmak için herkesin samimi gayreti şarttı.  Hükümet demokratik açılımda ne yaptı. Görünen o ki açılım başbakanın masasının altındaki çöp tenekesine atılmıştır. Önce terör nedeniyle çocuklarını kaybeden ailelerden bedel ödeyen herkesten devlet adına sizden özür diliyoruz. Diyecektir. Bölgenin ekonomik telafi programı yapılması şarttır. Yıllardır bu bölgede kamu kaynaklarıyla çivi bile çakılmamıştır. Ne varsa elden çıkarılmıştır. Bu nedenle var olan ekonomik sorunlar devam etmiştir. İHA
 

Kanal A Haber Bu Başlıklarda İyi Niyet Bulamıyoruz
 // M-G-F BAKLACI
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
10 Mayıs 2010 06:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler