YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Saadet destekli bağımsız adaylık teklifimiz kabul görmedi"
"Saadet destekli bağımsız adaylık teklifimiz kabul görmedi"
07 Nisan 2015 23:25
Milletvekilliği aday adaylığı döneminde ismi Saadet Partisi ve AK Parti ile anılan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan bir açıklama yaptı.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Milli Görüş istikametinde yapacakları çalışmaların bu dönem TBMM dışında devam edeceğini belirterek, "Saadet Partisi Genel Merkez yönetimi, seçimlerde birlikte çalışmamız veya listelerinden aday olmamız gibi herhangi bir teklifte bulunmamıştır. Ayrıca kendilerine ilettiğimiz Saadet Partisi destekli bağımsız aday olmamız şeklindeki teklifimiz de yine Saadet Partisi yönetimi tarafından kabul görmemiştir" açıklamasında bulundu.  

Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin milletvekili genel seçimlerinde, listelerinden aday olması için davette bulunduğunu belirterek, "Sayın Başbakan Davutoğlu ve Sayın Bahçeli'ye bu nazik davetlerinden, ilgi ve teveccühlerinden dolayı, gerek şahsım ve gerekse bizimle birlikte hareket etmekte olan tüm Milli Görüş camiası adına en samimi duygularla teşekkürlerimizi arz etmeyi bir görev sayıyoruz" ifadesini kullandı.

"Yeniden Milli Görüş Hareketi" adı altında tüm seçim çevrelerinde bağımsız adaylarla seçime girme görüşü doğrultusunda ciddi istişareler ve çalışmalar yapıldığını kaydeden Erbakan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Saadet Partisi Genel Merkez yönetimi, seçimlerde birlikte çalışmamız veya listelerinden aday olmamız gibi herhangi bir teklifte bulunmamıştır. Ayrıca kendilerine ilettiğimiz Saadet Partisi destekli bağımsız aday olmamız şeklindeki teklifimiz de yine Saadet Partisi yönetimi tarafından kabul görmemiştir. Değerlendirilen tüm alternatifler ve teklifler Milli Görüş zihniyetinin Meclis'te etkili bir grup halinde temsil edilmesini kuvvetli bir ihtimal olarak ortaya koymamıştır. Bundan dolayı yaptığımız kapsamlı istişarelerden sonra varılan sonuca göre, yalnızca bizim veya bizimle birlikte olan birkaç kişinin milletvekili olması yerine, Meclis dışında da olsa bu dönemde Türkiye'nin ve İslam aleminin sorunlarını gerçek manada çözüme kavuşturacak çalışmaları yapmanın daha uygun olacağı sonucuna varılmıştır.

Hali hazırda başlatmış olduğumuz ve bugüne kadar önemli mesafe aldığımız çalışmalar, şahsımızın veya birkaç arkadaşımızın milletvekili statüsü kazanması için değil, Milli Görüş projelerinin yeniden çalışılması, güncellenmesi, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa etkili biçimde tebliğ edilebilmesi içindir. 'Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya' doğrultusunda Milli Görüş istikametinde yapacağımız çalışmalar bu dönemde Meclis dışında devam edecektir."

 

AA

baba ocağına sahip çık
 // erol kafkas
milli görüşü bölen akp malzeme olma baban gibi erbakan ol...
08 Nisan 2015 Çarşamba 13:30
çocukluk yapma
 // erol
insan kendi evine kendisini davet edermi akp malzeme oluyorsun sana acımıyorum ama o taşıdığın erbakan ismine acıyorum...
08 Nisan 2015 Çarşamba 13:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler