YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SAAB: Hürriyet sözlerimizi çarpıtmış
SAAB: Hürriyet sözlerimizi çarpıtmış
26 Ekim 2015 14:03
Hürriyet gazetesinde çıkan bir haberde, Saab firmasının sözcüsü Sebastian Carlsson'un sözlerinin çarpıtıldığı tespit edildi. Şirketin sözcüsü Sebastian Carlsson ile irtibata geçen Saab Türkiye, "Sözlerim çarpıtılmış" cevabını aldı.

22 Ekim'de Hürriyet gazetesinde yayımlanan "Saab sert çıktı: Markamızı artık telaffuz etmeyin!" başlıklı haberde Saab'ın Basın Sözcüsü olduğu belirtilen Sebastian Carlsonn'un, "NEVS firması Saab markasını temsil etmiyor, sadece otomobil tesisini aldı. Bizim Türkiye'de otomobil konusunda herhangi bir çalışmamız veya anlaşmamız yok. Dolayısıyla Türk Bakanın ısrarla Saab adını telaffuz etmesini anlayamıyoruz" dediği iddia edilmişti.

SAAB TÜRKİYE HAREKETE GEÇTİ

Hürriyet'in haberinde 'Kenny Lama' isimli bir Amerikalı gazetecinin, Carlsson'a yönelttiği sorular kaynak olarak gösterildi. Bu durum hem bakanlığın hem de Saab'ın Türkiye Temsilciliğinin dikkatini çekti. Bunun üzerine yapılan araştırmada ise gerçeklerin, haberde yazılanlardan farklı olduğu ortaya çıktı.

Carlsonn ile Saab Türkiye Temsilciliği temasa geçti. Carlsonn ile yazışan Saab Türkiye temsilciliği, "Ben, bana sorulan sorulara kısa ve formel yanıtlar verdim. Sözlerim bu şekilde değildi. Lütfen ilgili bakanlığa da durumu bildirin" yanıtını aldı.

BAKANLIĞA BİLDİRİLDİ

Bunun üzerine Saab Türkiye, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile temasa geçerek, durumu bildirdi. Carlsonn'un sözlerini çarpıtıldığı aktarıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler