YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya Suriye'de savaş suçu işliyor
Rusya Suriye'de savaş suçu işliyor
19 Şubat 2016 11:10
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın Suriye'de sivilleri vurarak savaş suçu işlediğini belirtti.

ÇDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'daki saldırıya ilişkin basın mensuplarının sorularını cevapladı. Suriye'deki krize de değinen Çavuşoğlu, "Terörle mücadelede Rusya dahil herkesle iş birliği yapmamız gerektiğini başından beri biliyoruz. Suriye'deki çözümüğn de siyasi çözüm olması gerektiğini düşünüyoruz. Rusya Suriye'ye geldiğinden beri DAEŞ'i hedef almıyor. Yüzde 80 oranında ılımlı muhalif güçleri hedef alıyor. Suriye'deki sorun bu şekilde çözülemez. Rusya'nın hava saldırıları daha da arttı. Bu saldırılar sivilleri, hastaneleri okulları hedef alıyor. Rusya bu şekilde savaş suçu da işliyor." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Havaalanlarımızı birçok ülkeye zaten açıyoruz. DAEŞ'le mücadele için Suudi Arabistan'da böyle bir istekte bulundu. Biz ayrım yapmadan terör örgütleri ile mücadele etmeye devam edeceğiz bu anlamada da uluslararası işbirliği içinde olmaya da devam edeceğiz. Terörle mücadelede Rusya dahil herkesle iş birliği yapmamız gerektiğini başından beri biliyoruz. Suriye'deki çözümüğn de siyasi çözüm olması gerektiğini düşünüyoruz. Rusya Suriye'ye geldiğinden beri DAEŞ'i hedef almıyor. Yüzde 80 oranında ılımlı muhalif güçleri hedef alıyor. Suriye'deki sorun bu şekilde çözülemez.

"RUSYA SİVİLLERİ HEDEF ALIYOR"

Rusya'nın hava saldırıları daha da arttı. Bu saldırılar sivilleri, hastaneleri okulları hedef alıyor. Rusya bu şekilde savaş suçu da işliyor.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler