YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ruslardan ilginç Kılıçdaroğlu önerisi
Rusya'nın devlet televizyonunda, uçak kriziyle ilgili bundan sonraki muhatap ismin Kılıçdaroğlu olması önerisi ortaya atıldı.
Ruslardan ilginç Kılıçdaroğlu önerisi
29 Kasım 2015 / 01:01 Güncelleme: 29 Kasım 2015 / 01:41

Rusya'nın devlet televizyonu Russia 1'de Türkiye ile yaşanan uçak krizini ele alan Rus askeri uzman ve milletvekilleri yeni muhataplarının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğinde hem fikir oldu. Putin yönetiminin CHP ve Kılıçdaroğlu ile temas kurmamakla suçlayan Ermeni asıllı Rus Milletvekili Bagdasarov, "Kılıçdaroğlu'nu Rusya'ya davet edin. Daha güvenilir bir politikacı" dedi. Programın sunucusu Solovyev ise Öcalan'ın Rusya'nın elindeki kartlardan biri olduğunu açıkça ifade ederek "Bir bakarsınız Öcalan Kürt halkıyla yeniden buluşur" diye konuştu.

Rusya devlet televizyonu Russia 1'de Türkiye'nin uçak düşürmesini tartışan siyasetçi ve uzmanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Rusya'nın yeni muhatabı olması gerektiğinde hem fikir oldu.
 

“Bye bye Erdoğan"

26 Kasım'da yayınlanan Vladimir Solovyov ile Akşam isimli programda, söz alan Askeri Uzman ve Öğretim görevlisi Vladimir Avatkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatörlükle suçlayarak, “Ne bizim ne de Amerikalıların şu anda artık Erdoğan'la yapacağı bir şey yok. 'Bye bye Erdoğan' diyebiliriz artık" dedi.

“Türkiye parlamentosundaki partiler bize dost değildi"

Türkiye'deki diğer partilere dikkat çeken Avatkov'un “Bizim şimdiye kadar başka bir siyasetçi ile işbirliği yapma imkanımız yoktu. Çünkü parlamentodaki (TBMM) partiler bize dost değildi. Şimdi geleceğe bakmamız lazım" sözlerine tepki gösteren Ermeni asıllı Rus milletvekili Semyon Bagdasarov ise Putin yönetimini Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmemekle suçladı.

 “Kılıçdaroğlu daha güvenilir Rusya'ya davet edelim"

Bagdasarov “Siz onlarla çalışmadınız. CHP ile çalışmadınız. Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç kimse görüşmedi. Neden boş konuşuyorsunuz o zaman? Erdoğan değişmez lider demekten başka bir şey yapmadınız. En azından şu anda Kemal Kılıçdaroğlu'nu Rusya'ya davet edin. Kılıçdaroğlu daha güvenilir ve normal bir politikacı" şeklinde konuştu.

“En uygun seçenek CHP"

Ermeni asıllı Rus vekilin Kılıçdaroğlu teklifine yanıt veren Askeri uzman Avatkov'un sözleri ise şöyle oldu: “İlla Kılıçdaroğlu olması gerekmiyor. Türkiye'de çalışabileceğimiz başka aktörler de var. Ancak parlamento partileri arasında en uygun seçenek CHP'dir. Stratejik olarak, gelecek için çalışmalıyız."

YENİ ŞAFAK

 // tarik
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
29 Kasım 2015 16:18
HEMEN ÇAĞIRIN
 // DADAŞ
Rusların Bu Taleplerini İki kategoride Değerlendirebiliriz 1. Rusya'da Siyasiler Nasılsa Başarısız, Zaten Sayın Kılıçdaroğlu'da Türkiye'de Başarılı Bir Politikacı Değil Uslanmaz Pehlivan Gibi Partisinin Sırtını Yerden Kaldırmıyor nasılsa Ruslarında Sırtı Yerden Kalkmıyor Bu Yüzden Kılıçdaroğlu' nu Hemen Alabilirler. 2. Sık İse Kabul etmek Bile İstemem Ama Ruslar sayın Kılıçdaroğlu 'nu Ülkesini SATABİLECEK Bir Hain Olarak Görüyor Eğer Kılıçdaroğlu Hazm Edip Kabul Ediyorsa Yine Hemen Alabilir...
29 Kasım 2015 Pazar 15:13
CHP
 // Ali
Zaten kılictar oğlu turkıiynin basında olsaydı gelen geçer di turkıyenın uzerınden Esen boğa havalimanına inerlerdi hahaha...
29 Kasım 2015 12:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler