YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ruhsar Demirel: Meral Akşener başvuru yapmadı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Sayın Akşener'in şahsen başvurusu yoktur. Usul olarak olması gereken o idi. Şahsen başvurması gerekiyordu" dedi.
Ruhsar Demirel: Meral Akşener başvuru yapmadı
07 Ekim 2015 / 07:40 Güncelleme: 07 Ekim 2015 / 09:52

Kanal A'da yayınlanan Fatin Dağıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, istifa edip AK Parti'ye geçen Tuğrul Türkeş ve Meral Akşener hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Ruhsar Demirel'İn açıklamasından satır başları:

"Sayın Akşener'in şahsen başvurusu da yoktur"

"Şu anda tekrarlanan bir seçim yaşıyoruz. 7 Haziran seçimlerinde Sayın Akşener İstanbul Milletvekili adayımızdı. Eylül ayında açıklanan listelerde Sayın Akşener'in adının İstanbul'da olmaması, burada şu cümleyi çok doğru da bulmuyorum tabi ki son karar Genel Başkanımızındır. Ama partinin de bir yönetim düzeni var. O yönetim düzeninde de adaylarla ilgili mutlaka bir görüş alışverişi yapılıyor. Herkes kanaatini belirtiyor. Çoğunluğun kanaatine göre bir eğilim olsa da son karar verme mercii olarak Sayın Genel Başkan var.

Milliyetçi Hareket Partisi gelenekleri ile vardır. Gelenekleri üzerinden gider. Bizim partimizde herkes, Genel Başkanım dahil birebir Genel Merkez'e şahsen başvururuz adaylık için. Sayın Akşener'in şahsen başvurusu da yoktur. Usul olarak olması gereken o idi. Şahsen başvurması gerekiyordu.

Sonrasında da zaten bir heyet vardır bizde adayların, ilk başvuruları ve sonrasındaki ön değerlendirmeleri için. Sonrasında da bir karar verildi. Sonrasında da bu partinin yönetiminde alınmış bir karardır. Ama Sayın Akşener bizim Milletvekilimizdir. Bizler için kıymetlidir. Kişisel olarak 'abla' diyorum ben zaten. Türk siyasetinde de önemli bir figürdür. Partide aday yapılmamak, başka bir hal partide siyasete devam etmeniz başka bir hal."

"Dolayısıyla bu koltuklar hiçbirimize baki değil. Bir gün geldiğinde kalkmayı bilmemiz lazım"

"Sayın Tuğrul Türkeş Bey partiyle birlikte değil, bireysel bir tercih yaptı. Kişilerin bireysel duruşlarına saygı göstermek lazım. Bu bir tercihtir. Burada sanıyorum asıl dikkat çeken, soyada atfen, "MHP ve Türkeş ismi çok bütünleşmişti neden böyle diye." Bu sorunun cevabını da aday listeleri açıklandığında hep beraber gördük.

Sayın Türkeş AK Parti'nin bir Milletvekili şu anda ve onların bir bakanı. Dolayısıyla MHP ile bireysel hukuku kesilmiştir. Önce, 'atamazlar' diyordu sonra dedi ki, "Ben istifa ediyorum." Dolayısıyla kendisinin bir tercihi ile yolunu ayırmıştır. Dediğim gibi bizler bugün varız. Yarın yokuz. Yarın yok olduğumuzda yerimize gelecek insanlara da o yeri açmamız gerekir. Dolayısıyla bu koltuklar hiç birimize baki değil. Bir gün geldiğinde kalkmayı bilmemiz lazım. Bazen de kalkma vakti gelmeden gidenler olabilir. Gidene dur demek usulde yok. İnsanların kendi tercihidir."

"Kamu vicdanı da değerlendirecektir"

"Şimdi bu eleştirileri ne zaman önemsersiniz biliyor musunuz? Burada otururken hep beraber ben sizi eleştirebilirim. Ama gidip sizin arkanızdan konuşuyorsam bu yakışıksız bir şeydir. O zaman denir ki, 'neden zamanında söylemedin?' MHP'ye 1997'deki kongreden ayrıldıktan sonra, 2007'de gelmiştir Tuğrul ey... 2007'den 2015'e kadar herhangi bir eleştirisini duyan yok. Hatta şu anda ki Cumhurbaşkanı için Höykürerek konuşuyor gibi eleştirileri de var. Bugün böyle bir şey söylüyorsa. Zaten kamu vicdanı da değerlendirecektir."

"Tuğrul Türkeş'in olmaması bizde bir şey götürmez..."

"Tuğrul Türkeş'in olmaması bizde bir şey götürmez de, onun ne getireceğini düşünerek alanlara sormak lazım. İnsanlarla olmaz bu iş. Fikriyat meselesidir. Milliyetçi Hareket Partisi bir dava partisidir. Bir fikir temeline oturur. Fikri temel içerisindeki insanlarımızın da tercihleri bellidir. Bizden bir şey götürmez ama getireceğini umanlar varsa, onlar görecekler 1 Kasım gecesi..."

Bahçeli'nin Karagümrük fotoğrafı

"O fotoğraf yeni bir fotoğraf değil. Yaklaşık üç yıl öncenin bir fotoğrafı. O danışman arkadaş onu servis etmiş. Genel Başkan'ın odasında çerçeve içerisinde duran bir fotoğraftı."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 // Ekrem Dağgezen
Ruhsat hanım buna kargalar bile güler.. Bu yalanı size söyletiyorlar ya .. Yazık çok yazık .....
29 Ekim 2015 21:19
yapmadı değil..
 // atiker
yaptırılmadı kaset olayı akşeneri mhp den götürdü kemal çelikin dediği gibi mhp üst yönetiminde partide ciddi bir paralelci mevcut bahçeli kaset konusunda kaygılarını gideremedi kulağına üflenenlerde akşenerin kitmesini getirdi akşener yavaş yavaş mhp den sessize çekilip gider mhp liler ayar verme işlerinde bayağı mahirdirler cb adaylarına yaptıklarını bütün alem biliyor....
07 Ekim 2015 Çarşamba 13:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler