YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
RTGD'den CHP'li Erdoğdu'ya kınama
RTGD'den CHP'li Erdoğdu'ya kınama
02 Mayıs 2015 13:48
Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Deniz Güçer, "Kendisini canlı yayına bağlamak isteyen bir meslektaşımıza ağır hakaretler ve küfürler eden CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'yu kınıyoruz" dedi.

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Başkanı Deniz Güçer, CHP İstanbl Milletvekili Aykut Erdoğdu'yu, "canlı yayına bağlamak isteyen meslektaşına ağır hakaret ve küfür ettiği" iddiasıyla kınadı.

Güçer, yazılı açıklamasında, Türkiye'de hangi kurumda çalışırsa çalışsın, tüm meslektaşlarının görevlerini büyük bir titizlikle sürdürmeye çalışan fikir emekçileri olduğunu vurguladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladıkları dün, milletvekili Erdoğdu'nun, bir meslektaşlarına sergilediği tavrı eleştiren Güçer, "Kendisini canlı yayına bağlamak isteyen bir meslektaşımıza ağır hakaretler ve küfürler eden, karşısında bir kadın olduğunu da unutarak bir siyasiye asla ve asla yakışmayacak sözler ve tavırlar sergileyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'yu kınıyoruz" ifadesini kullandı. Güçer, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kadına şiddeti tartıştığımız, önüne geçmek için TBMM'yi ve milletvekillerini göreve çağırdığımız böyle bir dönemde, Erdoğdu'nun 'sözlü şiddeti' partisine ve kendisine yakışmamıştır. RTGD'nin ilk kadın başkanı olarak, tüm yönetim kurulu üyelerim, dernek üyelerim ve tüm kadınlar adına kendisini tekrar kınıyor ve RTGD Yönetim Kurulu Üyesi Müge Dilek'ten özür dilemesi için çağrı yapıyorum."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler