YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Romanlar, yıllardır ihmal ediliyor, taca atılıyor''
''Romanlar, yıllardır ihmal ediliyor, taca atılıyor''
09 Nisan 2013 15:53
CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Romanların yıllardır ihmal edildiğini, ''taca atıldığını'' ancak hiçbir zaman devlete isyan etmediğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplandı, üç milletvekili gündemdışı söz aldı.

Aslanoğlu, Dünya Romanlar Günü dolayısıyla yaptığı gündemdışı konuşmada, Roman vatandaşların sorunlarını dile getirdi.

Sözlerine,  ''İlla da Roman olsun, ister çamurdan olsun, o da Allah kuludur, o da insandır'' diyerek başlayan Aslanoğlu, Romanların yıllardır ihmal edildiğini, ''taca atıldığını'' ancak hiçbir zaman devlete isyan etmediğini, devlete bağlı kaldığını kaydetti.

Aslanoğlu, ''Aş, iş istiyoruz. Bizi kimse müstakbel suçlu göremez. Bizi itmeyin. Nereye gitsek itiliyoruz. Biz de bu ülkenin vatandaşlarıyız. İlla da Roman olsun, taştan, çamurdan olsun. Onlar insan, onlara insanca yaklaşın'' diye konuştu.

MHP İstanbul Milletvekili Durmuşali Torlak, gündemdışı konuşmasında, denizcilik sektörünün sorunlarını dile getirdi. Torlak, 2008'de başlayan küresel ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında denizcilik sektörünün geldiğini belirtti.

Torlak, Tuzla'da tersanelerin çalışmamasından Hükümet'in ve bakanın üzüntü duymadığını, tersane yatırımlarının yarım kaldığını savundu.

AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık, gündemdışı konuşmasında, katıldığı Ekvator'da yapılan Parlamentolararası Birliğin 128. Genel Kurul Toplantısı hakkında bilgi verdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler