YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Reyhanlı'daki ihmal kabul edilemez"
"Reyhanlı'daki ihmal kabul edilemez"
18 Mayıs 2013 21:54
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, "Reyhanlı'da bir istihbarat zafiyetinden bahsediliyor. Böyle bir ihmal kabul edilemez" dedi.

Partisinin, Edremit ve Burhaniye ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Oran, gazetecilere yaptığı açıklamada, Balıkesir'de 33 belde belediyesinin kapatıldığını savundu.

Oran, yerinden yönetimde belediye sayısının fazla olması gerektiğini belirterek, "Fransa ile aynı nüfusa sahibiz. Yasayla kapanan yaklaşık bin 369 belediye noktamız var. Aynı nüfuslu Fransa'da 70 bin belediye var. Demokrasi ancak yerinden yönetim, yerelden yönetimle olabiliyor" ifadesini kullandı.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, bombalı saldırılar yaşandığını hatırlatan Oran, bunun sonucunda birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini söyledi.
 

Oran, olayla ilgili sorumlulukların yerine getirilmesi gerektiğini ifade ederek, "Reyhanlı'da bir istihbarat zafiyetinden bahsediliyor. Böyle bir ihmal kabul edilemez. Böyle bir ihmal varsa bunu da Cumhurbaşkanı, Başbakan ifade ediyorsa bu konunun sorumluları gereğini yapmalı" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Brüksel'deki sözlerinin kamuoyunda büyütüldüğünü anlatan Oran, bunun yanlış olduğunu belirtti.

Oran, konuyla ilgili bazı çevrelerce açıklamalar yapıldığını anımsatarak, "Türkiye'de insanlar hayatlarını kaybediyorken Suriye'nin yanlış politikası vatandaşlara yansımışken Bekir Bozdağ'ın, Genel Başkanımıza karşı yapmış olduğu açıklamaları kabul etmek mümkün değildir" değerlendirmesinde bulundu.

 

AA

23:29
 // Reyhanlı utancı
Hataydaki hainler, Hatay'a asıl bombayı, halkı Suriyeli mültecilere kışkırtmakla patlatmıştır. Keşke ben de dahil, o patlamada 10 bin kişi ölseydi de, bu utancı yaşamasaydık. Ensar olamadı Hatay halkı. Muhacirleri linç etti. Utanın utanın!!!...
18 Mayıs 2013 23:29
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler