YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Referandumda oyu ne olacak?
Referandumda oyu ne olacak?
03 Eylül 2010 10:11
Eski cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel', 12 Eylül'deki referandumda ne yönde oy kullanacağıyla ilgli bir soruya "Pazar günü sandığa gittiğimde belli olur"dedi.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel referandumdaki oyu için açıklamalarda bulundu.

Demirel, 'Referandum demokrasinin önemli misyonlarından biridir ancak çok sık kullanılmaz, çok sık kullanıldığı zaman Meclisin yerini alır.Anayasa değişikliğiiçin yapılacak referandum tartışmaları, referandumun boyunu aşmış durumda. Başka mecralara kaydı, neredeyse bir genelseçimhavası var. Memnuniyetle söylemeliyim ki vatandaşın ilgisi yoğun, meydanlar dolu. Bu vatandaşın kendi meselesine, ülke meselesine ilgi gösterdiğini gösterir. Ancak vatandaş neye oy vereceğini pek bilmiyor. Millet için memleket için hayırlı olsun' diye konuştu.

Halk oylamasında hangi yönde oy kullanacağının sorulması üzerine Demirel, ''Referandumda oyumun rengi, pazar günü sandığa girdiğimde belli olur. Ben siyaset üstüyüm. Halkın zihni ne kadar bulanık olsa da halk doğru cevabı bulacaktır'' yanıtını verdi.
AA

sen kim hayır dilemek kim
 // yavuz
Sen kim hayır dilemek kim.siz ki dinimizdeki hayır ile dilimizdeki hayırı karıştıracak saptıracak kadar cahilsiniz.artık yutmuyoruz.12 eylül halkımız için dini yönden hayırlı olsun.CHPMHP ve DP yede sonsuza dek hayır olsun...
03 Eylül 2010 13:52
siyeset üstü...
 // ibrahim çelikoğlu
Derin devletin kuyruğu.Sallayıp duruyor......
03 Eylül 2010 10:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler