YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Recep'in ayağını kaydıracağız
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Erdoğan'a bu sefer Bursa'dan yüklendi.Konuşmasında vatandaşlardan referandum için hayır demelerini isteyen CHP lideri,"Yeni bir iktidar geliyor, CHP geliyor. Kul hakkı yiyenden hesap soracağız"dedi.
Recep'in ayağını kaydıracağız
18 Temmuz 2010 / 12:40 Güncelleme: 18 Temmuz 2010 / 13:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bu hükümetin bir özelliği var, riski görüyor, önlem almıyor. Risk oluştuktan sonra önlem almaya kalkıyor, ama bu kez de zararı karşılayamıyor. Sağlıklı bir hükümet değil, çalışan bir hükümet değil'' dedi.
 Kılıçdaroğlu, Bursa gezisi kapsamında ziyaret ettiği Mustafakemalpaşa ilçesinin Çeltikçi beldesi girişinde, vatandaşlarca traktörlerden oluşan konvoy tarafından karşılandı.

Kılıçdaroğlu, parti otobüsünden inerek, bir domates tarlasına girdi ve burada ürün toplayan kadınlarla bir süre sohbet etti.
Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilerin soruları üzerine kadınların, ''sabahtan beri çalıştıklarını, ancak hala yeterince sağlam domates toplayamadıklarını'' anlattıklarını söyledi.

Tarla sahiplerinin, bankaya 80 milyar lira kredi borçları olduğunu, aşırı yağış nedeniyle zarar ettiklerini ve hükümetten de destek göremediklerini söylediklerini belirten Kılıçdaroğlu, ''Banka borcundan kurtulmak istiyorlar, ürünü satabilirlerse, 80 milyar lira bulabilirlerse sıkıntı yok. Ama bulamazlarsa ciddi sıkıntıyla karşı karşıya kalacaklar'' dedi.
 Kadınlardan birinin bir oğlunun asker olduğunu söylediğini aktaran Kılıçdaroğlu, kendisinin de ''hayırlı tezkereler'' dileğinde bulunduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin ''Özel birliklerle ilgili ne düşünüyor sunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine, tasarıyı görmeden herhangi bir görüş belirtmesinin doğru olmayacağını söyledi.
 Bir başka gazetecinin, ''Buraya gelirken köylüleri gördünüz, sohbet ettiniz, sıkıntılarını gördünüz, sizce neler yapılmalı?'' sorusu üzerine de Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Hükümetin hemen bu konuya el atması lazım. Ben buraya su baskınları olduğunda da gelip görmüştüm. O zaman Grup Başkanvekiliydim, o zaman da sorunları iktidara aktardık. 'Burada yaşanan bir dram var, bugünden önlem alın' diye ifade ettik. Ama almadılar ve bugünkü tablo ortaya çıktı. Bu hükümetin bir özelliği var, riski görüyor, önlem almıyor. Risk oluştuktan sonra önlem almaya kalkıyor, ama bu kez de zararı karşılayamıyor. Sağlıklı bir hükümet değil, çalışan bir hükümet değil. İşin özeti budur.''
Kılıçdaroğlu daha sonra beldesinin Koşuboğazı köyünde, köy kahvehanesinde bir süre vatandaşlarla sohbet etti.
Köy muhtarının yeni seçildiğini ifade etmesi üzerine Kılıçdaroğlu, ''Bir önceki muhtarın ayağını kaydırdın yani'' şeklinde esprisi yaptı.
Bunun üzerine köylülerin, ''Sende Recep'in ayağını kaydır'' sözlerine Kılıçdaroğlu, ''Recebin ayağını kaydıracağız, ama bu size bağlı'' karşılığını verdi. 
 
KARACABEY
 
Kılıçdaroğlu, Çeltikçi ziyareti öncesinde Karacabey ilçesinde yaptığı konuşmada ise vatandaşlara ''AK Parti Hükümetinden hesap sormaya var mısınız?'' diye seslendi.
''Varsanız, biz de oylarınıza talibiz'' diyen Kılıçdaroğlu, ''hesap sormak'' için fazla vakit kalmadığını belirterek, vatandaştan 12 Eylülde yapılacak referandumda ''hayır'' demelerini istedi.
AK Parti'nin hesap vermekten kaçtığını, bunun için Anayasa değişikliği ile yargıyı yeniden yapılandırmaya çalıştığını öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Şimdi, CHP'nin ayak sesleri geliyor, yeni bir iktidar gelecek, hesap soracağız. Kul hakkı yiyenden, hesap soracağız. Kul hakkı yiyenin, bu toplumda da siyasette de yeri yoktur, onları mutlaka al aşağı etmek zorundayız. 12 Eylülde sandıkta geliyor oylarınız 'hayır'lı olsun, eğer bunu yaparsak, ilk dersi vermiş olacağız. Ondan sonra seçim gelecek, ikinci dersi vereceğiz. Ondan sonra da sizlerle birlikte yürüyeceğiz, koşacağız, adalet için koşacağız, fakir fukara için koşacağız.''
CHP'nin ülkede barışı ve kardeşliği sağlamak istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Birilerinin açılımına kanmayız, görüyorsunuz ülkeyi ne hale getirdiler, bu ülkede barışı da biz sağlarız, terörü de biz bitiririz'' dedi.

CHP'nin yola çıkarken, vatandaşa her zaman doğruları söylemeye söz verdiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ülkede her şeyin bulunduğunu ancak temiz siyasetin olmadığını söyledi. ;
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler