YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Recep Tayyip Erdoğan tarihi tersine çeviriyor'
'Recep Tayyip Erdoğan tarihi tersine çeviriyor'
11 Nisan 2015 15:09
İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, "İmam Hatip Lisesi mezunu, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihi tersine çeviriyor" dedi.

Tülün, "İmam Hatip Lisesi mezunu, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarihi tersine çeviriyor. Bir imam hatipli olarak, bir dönem arkadaşı olarak iftihar ettiğim bu hadiseyi sizlere aktarmanın gururunu yaşıyorum" dedi.

Tülün, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki İlim Yayma Cemiyeti Şubesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, cemiyetlerinin 1951'den buyana Türkiye genelinde 155 şube, 130 öğrenci yurduyla faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti.

İlim Yayma Cemiyeti'nin 64 yıl önce 68 yiğit insanın kendisinden ve evlatlarından vazgeçerek, her türlü sıkıntıları yaşadıkları cenazelerin bile ortada kaldığı, dini hizmetlerin görülmesinde görevlilerin bulunamadığı süreçte kurulduğunu dile getiren Tülün, İlim Yayma Cemiyeti'nin ülkenin kurtuluşunun adı olduğunu söyledi.

"Bir tek imam hatip okuluyla başlayan bu hareket"

Cemiyetin ülkesine sevdalı gençleri yetiştirmeyi amaçladığını vurgulayan Tülün, şöyle devam etti:

"İmam Hatip Lisesi mezunu, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarihi tersine çeviriyor. Bir imam hatipli olarak, bir dönem arkadaşı olarak iftihar ettiğim bu hadiseyi sizlere aktarmanın gururunu yaşıyorum. Bir tek imam hatip okuluyla başlayan bu hareket şimdi Türkiye'de 81 vilayetin tamamında, 155 şubesiyle, 130 öğrenci yurduyla İlim Yayma Cemiyeti  20 bin kişiyi misafir ediyor. Bu ülkenin yarınlarını oluşturacak gençlerimize, ilim ve irfan öğretmenin yanı sıra değer yargılarımızı öğreterek bayrağına saygılı, ülkesine sevdalı ve Allah'ına kul bilincinde, Kur'an-ı rehber edinmiş  gençler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Ülkemize yakışan yiğitleri yetiştirmeye devam edeceğiz."

Tülün, 7 Haziran Genel Seçimlerinde Türkiye'nin çok önemli bir virajı alacağını belirtti.

Çok ciddi heyecanların başladığı günlerin içerisine girildiğini, 7 Haziran'da da Türkiye'nin bir virajı alacağına dikkati çeken Tülün, artık Türkiye'de elbisenin vücuda dar geldiğini, bu sisteme yeni bir dizayn gerektiğini kaydetti.

Dünyada başını alan aya gittiğini ve kalkınmış ülkelerin de Türkiye'den fazlasının olmadığını ifade eden Tülün, "Bizler kendimize güvenmeliyiz ve geçmişimizi irdelemeliyiz. Ecdatlarımız övünerek, onların gayretlerini günümüze taşımalıyız. Bu kapsamda herkesi dikkatli ve uyanık olmaya davet ediyorum. 7 Haziran genel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

AA

16:13
 // Mücahit selcuk
Bu ulkenin en buyuk sorunu maneviyatı alınmis egitim sistemidir. Bu konuda atilacak her iyi adim gelecegimizin temeli olacaktir....
11 Nisan 2015 16:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler