YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ramazanoğlu: "Ürettikleriyle övünene bir Türkiye var"
Ramazanoğlu: "Ürettikleriyle övünene bir Türkiye var"
25 Aralık 2015 16:22
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Türkiye'nin makro dengelerini yerli yerine oturttuğunu, şimdi sıranın verimliliği artıracak mikro reformlara geldiğini söyledi.

Ramazanoğlu, Dedeman Park Otel'de düzenlenen Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi arsa tahsis töreninde yaptığı konuşmada, milletten aldıkları güçle her alanda eşit ve adil bir şekilde hizmet üretmeye devam ettiklerini belirtti.
    
Yakın geçmişte dünyada ve Avrupa'da küresel ölçekli krizler yaşanırken Türkiye'nin bu krizlerden etkilenmediğine dikkati çeken Ramazanoğlu, şöyle konuştu:
    
"Türkiye küresel ve bölgesel anlamda güvenilir bir liman haline gelmiş, kararlı bir şekilde büyümesini sürdürmüştür. Siyasi ve ekonomik bir vizyon ortaya koyarak 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyoruz. Her yeni açılış, ülkemizin ayağa kalkmasında yeni bir adım, işsizlerimiz için yeni bir umut kapısı, sanayicilerimiz için verimli bir kazanç kaynağı olmuştur.

Yapılan her yatırımın, her girişimin ülkemize katkılarının hükümet olarak bilincindeyiz. O nedenle bu ülke için değer, emek, istihdam üreten, milletimize yeni ekmek kapıları aralayan sosyal sorumluluk sahibi iş adamlarımız, iş kadınlarımız her zaman başımızın tacımızdır."
    
Türkiye'nin özel sektörle iş birliği içerisinde istikrarlı büyüme sürecini yakaladığını vurgulayan Ramazanoğlu, Denizli'nin de bu süreçte örnek kentler arasında yer aldığını ifade etti.
    
Sosyo-ekonomik gelişmişlik açısından 10, ihracatta ise 8'inci sırada yer alan Denizli'yi daha üst seviyelere çıkartmak için teknolojik yatırımlara, inovasyona, markalaşmaya ağırlık verilmesi gerektiğini belirten Ramazanoğlu, şu değerlendirmede bulundu:
    
"Türkiye makro dengelerini yerli yerine oturttu, şimdi sıra verimliliği artıracak mikro reformlara gelmiştir. Artık bütün sektörlerimizin büyüdüğü, bütün sektörlerimizin ihracat yapmaya başladığı bir dönemden geçiyoruz. Denizli de güçlü sanayisi ile her dönemde Türkiye ekonomisinin öncüsü olmuştur. Bugün tükettikleriyle değil ürettikleriyle övünen bir Türkiye var. Bizim en önemli ekonomi kaynağımız insan ve genç nüfusumuz. Bu kaynak sayesinde özel sektörümüz, dünya ticaretinin önde gelen dev firmalarıyla rekabet etmeye başlamış, birçok alanda öne geçmiştir. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki hükümet olarak bu ülkenin sanayicisine, ticaret erbabına, üretenine, ihracatçısına, her türlü inovasyonu getirene, Ar-Ge çalışması yapana, 78 milyon insanımızın potansiyeline güveniyoruz."
    
Hükümet olarak önceliklerinin yatırım, istihdam ve kalkınmadan yana olduğunu belirten Ramazanoğlu, törende 8 yatırımcıya arsa tahsis belgelerini verdi.
Ramazanoğlu, daha sonra Denizli Sanayi Odası (DSO) meslek komitesi temsilcilerinin sorunlarını dinledi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler