YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisler görevlerini yaptı, herkesin minnet duyması lazım
Polisler görevlerini yaptı, herkesin minnet duyması lazım
20 Aralık 2013 13:01
CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Türkiye'yi sarsan 'Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'na adı karışan bakanların hemen istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Şeker, operasyonu yapan polislerin görevden alınmasına ise tepki göstererek, "Bu arkadaşlarımız görevlerini yapmışlardır. Tebrik etmek lazım." dedi. 

Ülke gündemini sarsan Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, iktidarın Emniyet ve Şube Müdürleri'ni görevden alarak yargıya müdahale ettiğini söyledi. Ortada ciddi bir yolsuzluk varken operasyonu gerçekleştirilen polislerin üstlerine bilgi vermemesinin tartışılmasını çok komik olarak bulduğunu dile getiren Şeker, "Televizyondaki tartışmalar çok komik geliyor. İzin aldılar mı, almadılar mı, valinin haberi var mıydı, emniyet müdürünün haberi var mıydı, İçişleri Bakanı’nın haberi var mıydı? Arkadaşlar ortalıkta bir yolsuzluk var. Bunu tartışmamız lazım.

Bir bakanın oğlunun evinde para sayma makinesi çıkıyor, kasalar çıkıyor, bir genel müdürün evinde ayakkabı kutularının içinde 4,5 milyon dolar para çıkıyor. Bunları kimse tartışmıyor. Tartışılacak konu bunlar. İzin almış almamış, eksik yapmış yapmamış, işin burasında olmamak lazım. Asıl işin merkezinde yolsuzluk var. Bu yolsuzluğu yapan kim? Efendim Emniyet Müdürü bu işi yaparken amirine bildirmemiş. Bildirse ne olacaktı? Üstünü kapatacaklardı. Ya da bir bakanın haberi olsaydı oğluna operasyon yaptırır mıydı? Hukuk devletinde bunların yeri de yok." açıklamalarına yer verdi.

Görevden alınmalar hırsızlığın üstünü kapatma yöntemidir

Görevden alınan polislere herkesin minnet duyacağını vurgulayan Şeker şöyle konuştu: "Bu arkadaşlarımız bu görevleri yapmışlar. Tebrik etmek lazım. Görevlerini yerine getirmişler. Ama ne yaptılar, bu arkadaşları görevlerinden aldılar. Tarih hırsızları hiçbir zaman unutmaz, yargılar.

Görevden alınan bu arkadaşlara partim adına, ülkem adına çok teşekkür ederim. Görevlerini yerine getirdiler. Belki mağdur olacaklar, belki başka bir yere atanacaklar, belki tenzili rütbeye uğrayacaklar ama yetimin hakkını, fakirin fukaranın hakkını, bu ülkenin hakkını savundukları için herkes kendilerine minnet duyacak."
Şeker, Gezi Parkı eylemlerinde polisi 'kahraman' gösteren hükümetin şimdi ise polisi ihanetle suçladığını sözlerine ekledi.

 

CİHAN

15:07
 // Rızvan
Ergenekondan ceza alan insanların meclise girmesine neden destek oluyorsunuz peki? Senin davan iyi benim davam kötü yapmayın...
20 Aralık 2013 15:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler