YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisimizi asla yıprattırmayacağız
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, haftalardır devam eden olaylarda fedakarlıkla, vatanseverlikle mücadele verdikleri için polislere teşekkür ederek, "Polisimizi asla yıprattırmayacağız" dedi.
Polisimizi asla yıprattırmayacağız
24 Haziran 2013 / 11:54 Güncelleme: 24 Haziran 2013 / 12:24

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Böyle zorlu bir coğrafyada, Türkiye'nin güvenliğinden asla taviz veremeyiz. Ancak geçmişte yaşandığı gibi güvenliği bahane ederek hukukun çiğnenmesine, demokrasinin duraklamasına, özgürlüklerin kısıtlanmasına da asla imkan tanıyamayız. Türkiye'de güvenliğin, özgürlüklerin ve demokrasinin önüne geçtiği dönemler, inşallah geri gelmeyecek. Hiçbir sabotaj, hiç bir tahrik, hiçbir tuzak Türkiye'yi güvenlikçi politikaların egemen olduğu günlere geri döndüremez ve döndüremeyecek" dedi.

"Terör sorununu bitirme aşamasına getirdik"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "30 yıldır devam eden terör sorununu artık çözüm aşamasına getirdik. Bu aşamaya, bu umut verici noktaya sadece güvenlik tedbirlerini artırarak değil, güvenlik ve özgürlük dengesini samimi şekilde gözeterek ulaştık. Daha çok yasaklayarak değil, daha çok kısıtlayarak değil, daha çok görmezlikten gelerek değil tam tersine özgürlükleri genişleterek, yolları açarak, gönülleri kazanarak bu güzel seviyeye gelebildik" dedi.

"Kimsenin polisimize küfretmeye hakkı yoktur"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasinin standartlarını yükselten, bu kadar reform yapan bir hükümetin Başbakanı olarak şunu bütün kalbimle, bütün samimiyetimle ifade ediyorum: Biz 'işkenceye sıfır tolerans' diyen bir hükümetiz. Biz polisimizin olaylara müdahale, gözaltı, sorgulama kurallarını değiştiren demokratikleştiren bir hükümetiz. Polisimiz hata yaptığında bunu zaten açık yüreklilikle söyler, gereğini de yaparız. Ancak hiç kimsenin, kim olursa olsun ister milletvekili ister birileri, bizim polisimize küfretmeye hakaret etmeye hakkı yoktur" dedi.

"Polisimiz olaylarda son derece sabırlı davrandı"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Olaylar başladığı andan itibaren, polisimiz, son derece sabırlı, itidalli, tahammüllü davrandı. Her türlü medyayı, her türlü sosyal medya aracını kullanarak polisimize çok ağır saldırılar yapılmasına rağmen polisimiz soğukkanlılıktan asla taviz vermedi. Bir partinin milletvekili kameraların önünde polisimize çok ağır ifadeler kullanırken bile, polisimiz, vakarından ağırbaşlılığından asla geri adım atmadı" dedi.

"Polisimiz kendisini ispat etmiştir"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu son olaylarda polisimiz, gerçekten kendisini bir başka ispat etmiştir. Haftalardır farklı yöntemlerle, farklı araçlarla, polisin, göstericilere şiddet uyguladığı iddia ediliyor. Göstericiler masum, sakin, çevre gönüllüsü, ağaç sevdalısı, çiçek, böcek, karanfil çocukları olarak gösterilirken, polisimiz şiddet yanlısı gösterilmek istendi. Oysa tablo bunun tam tersiydi. Polisimizi uluslararası ya da ulusal medyaya, Türkiye'nin hasmı çevrelere asla yıprattırmayacağız. Ben ve Hükümetim, polisimizi gönülden tebrik ediyoruz. Her kademedeki polis kardeşlerime haftalardır devam eden olaylarda, fedakarlıkla, vatanseverlikle mücadele verdikleri için şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

"Bize Avrupa Birliği dersi verenler önce müktesebatın içeriğini okusun. Polisimiz son derece sabırlı gösterildi."

"Bizim polisimiz kurşun yiyor karşılığında su sıkıyor, biber gazı sıkıyor. Göstericiler masum, polisimiz şiddet yanlısı gösterildi. Gerçek tam tersidir. Polisimizi asla yıprattırmayacağız."

POLİS SANA GÜVENİYOR ANCAK !
 // BATUHAN
Sn.Başbakanım görüldü ki Polisimize hakaret ediliyor.Bu hiç bir şekilde karşılıksız kalmamalı, mutlaka bunun bir karşılığı olmalı.Değilse Polis bu sefer pusar, buda güvenlik zafiyetine yol açar ve çok tehlikeli olur.Fırsat bu fırsat Polisi donanım olarak Dünya standartlarının üzerine çıkarınız,istihbaratı güçlendiriniz,karşı tarafa fazla taviz polisi tahrik eder, fevri harekete zorlar oda malum tarafın ağzına sakız olur.Lütfen Özal dönemine çevrilmesin !...
24 Haziran 2013 Pazartesi 12:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler