YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Polis, Başbakan'ın intikam aracı haline getirildi"
"Polis, Başbakan'ın intikam aracı haline getirildi"
11 Temmuz 2013 14:23
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, polisin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın intikam aracı haline getirildiğini iddia etti.

Atıcı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 20 Haziran'da başlayan 17. Akdeniz Oyunları'nın açılışında yaptığı konuşmada, barış dilini kullanmadan Mersinlilere hitap ettiğini savundu.

Vatandaşların Başbakan'ı protesto etme ihtimalinden korkularak bütün biletlere el konulduğunu ve böylece Mersin halkının açılışı izleyemediğini öne süren Atıcı, vatandaşların oyunları protesto etmediğini, açılışı ve kapanışı protesto ettiğini söyledi. Atıcı, bunun üzerine Mersin'de cadı avı başladığını ve pek çok eve baskın yapılarak Mersinlilerin evlerinden tek tek toplandığını savunarak, "Bunun adına da 'şafak operasyonu' denildi. AKP şafakı da kirletti" dedi.

Atıcı, 9 kişinin gözaltına alındığını, bu sayının giderek artmasını beklediklerini belirtti. Gözaltına alınan insanların herhangi bir örgüt ya da siyasi parti ile bağlantılarının olmadığını, sıradan vatandaşlar olduğunu ileri süren Atıcı, Anayasal hakkını kullanan vatandaşların gösteri yapabileceğini, polisin de onları koruması gerektiğini söyledi.

Aytuğ Atıcı, "Ancak polis yürüyen, duran insanları görünce onların etrafını sarıyor. Polisin görevi bu değil. Polis, Başbakan'ın intikam aracı haline getirildi. Başbakan gittiğinde polis ve halk yine yanyana olacaktır. Derhal ama derhal, halkı polise polisi de halka karşı kışkırtan söylemlerden, davranışlardan vazgeçilmelidir. İktitrar gölgesinden bile korkmaya başladı" diye konuştu.

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler