YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis 23 Adıyamanlı genci arıyor
Suruç’ta 32 kişinin hayatını kaybettiği patlamanın failinin Adıyaman nüfusuna kayıtlı olması gözleri bir kez daha bu kente çevirdi.
Polis 23 Adıyamanlı genci arıyor
23 Temmuz 2015 / 07:38 Güncelleme: 23 Temmuz 2015 / 07:48

Seçim öncesinde 5 Haziran’da HDP’nin Diyarbakır mitinginde patlayan bombaların faili olan Orhan Gönder de Adıyamayanlı’ydı. Her 2 bombacının ailesi de polise kayıp başvurusunda bulunmuştu ve ikisinin de “terör nitelikli kayıp şahıs” olarak arandığı ortaya çıktı. Her 2 patlamada da bilye ve demir parçalarıyla güçlendirilmiş TNT olduğu tespit edildi.

AĞABEYİ DE ARANIYOR

Emniyet kaynaklarına göre Adıyaman’dan başta DAEŞ olmak üzere radikal gruplara 70-80 civarında kişi katıldı. Ancak Adıyamanlılar bu sayının 200 civarında olduğunu iddia ediyor. Oysa Adıyaman’da sadece 18 aile çocuklarının DAEŞ’e katıldığını belirterek kayıp başvurusunda bulundu. Emniyet, yapılan başvuruları “terör nitelikli kayıp şahıs” olarak işleme koydu. Resmi kaynaklardan, Adıyamanlı 23 gencin bu şekilde arandığı öğrenildi. Aranan bu kişiler arasında Alagöz’ün ağabeyi Yunus Emre Alagöz de bulunuyor.

UYUYAN HÜCRE İDDİASI

Adıyaman’da herkesin konuştuğu tek konu DAEŞ’e olan katılımlar. Adıyamanlılar gazetecilere konuşmaktan çekinirken, kimisi de ismini açıklamadan bildiklerini, duyduklarını anlatıyor. Adıyaman’dan sadece IŞİD’e değil PKK’ya da pek çok katılım olduğunu söyleyenler de var. Ayrıca Adıyaman’da “uyuyan IŞİD hücreleri”nin olduğu iddia ediliyor. Suriye’de 4 yıl önce başlayan savaş, Adıyaman’da gerilimi had safhaya tırmandırmış durumda.

 

HABERTÜRK

 // misafir
Haberturkun Adiyamanlilari hedef tahtasina oturtan haberini sizin gibi hassas ve sevdigimiz bir kanalin da sutunlarina tasimasi kabul edilebilir birsey degil. o zaman buyrun butun illeri hedef tahtasina koyun. Adiyaman ulkemin en huzurlu yerlerunden bir il. birkac kendini bilmez icin koca bir ili kirletmeye cakisan haber yayinlamanizi ayipliyorum. selamlari...
23 Temmuz 2015 19:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler