YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın saldırısı AK Partili vekil canlı yayında yasa boğdu
Kanal A canlı yayınına katılan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'nın AK Parti ilçe başkanının yakınlarına saldırdığını canlı yayında öğrendi. Miroğlu haberi aldıktan sonra hüzne boğuldu.
PKK'nın saldırısı AK Partili vekil canlı yayında yasa boğdu
24 Aralık 2015 / 02:57 Güncelleme: 24 Aralık 2015 / 06:35

Kanal A da yayınlanan Mehmet Toprak'ın sunduğu A Politik programına katılan AK Parti Mardin milletvekili Orhan Miroğlu canlı yayında PKK'nın Mardin'in Dargeçit ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı'nın yakınlarının evine saldırdığı haberini aldı.

Orhan Miroğlu haberi şöyle duyurdu:

Bir haber aldım ben. Dargeçit'te 13 gündür sokağa çıkma yasağı devam ediyordu. Ve insanlar aslında tahliye edilmeyi falan da bekliyordu. Bir kısmı da dahliye edildi aslında ama dahliye edilemeyen insanlarda vardı. Bunlardan biri bizim başkan Beşir Kılıç'ın amcasının oğluydu. Evi taranmış kendisi ve bir kısı maalesef hayatını kaybetmiş. Bir kızı ve eşi de Midyat Devlet Hastanesinde. Burdan Beşir başkanın başı sağolsun diyorum. Çok üzüntü verici bir haber. 

AK Partiye ait ne varsa saldırın yakın yıkın gibi sözlerin sonucu. Korkarım bu daha büyük saldırılara da yol açacak. Herkesin çok tedbirli davranması lazım. Sokağa çıkma yasaklarının da bu boyutuyla yeniden gözden geçirilmesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü bu Dargeçit'te Sefa mahallesi dediğimiz yerde tabiki AK Partililerde var, HDP'lilerde var. Ama belliki AK Partili ailelere yönelik operasyonlar sürerken bile bu şekilde katliam girişiminde bulunulabiliyor yani.

 KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler