YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın kaçırdığı çocuklarla ilgili flaş gelişme!
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş çocuklarının PKK tarafından dağa çıkarıldığını söyleyerek eylem yapan ailelerle görüştü.
PKK'nın kaçırdığı çocuklarla ilgili flaş gelişme!
28 Mayıs 2014 / 13:26 Güncelleme: 28 Mayıs 2014 / 13:27

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukların ailelerinin eylemleri devam ediyor.

Başbakan Erdoğan, BDP ve HDP'yi dün uyarmış "Çocuklar gelsin. Yoksa B ve C planlarımız var" demişti. Selahattin Demirtaş da bugün, o ailelerle biraraya geldi.

Daha önce Diyarbakır'da PKK'nın dağa kaçırdığı çocukların ailelerin isyanına "Kaçırılmadılar, kendi istekleriyle dağa gittiler" cevabını veren BDP'li Selahattin Demirtaş, toplantıda ağız değiştirdi.

"Çözüm için Kandil'e gideceğim" 

Anneler, toplantının ardından Demirtaş'ın  "Sorunun çözümü için Kandil'le görüşeceğim" dediğini aktardı.

Senin çocuğun dizinin dibinde

Öte yandan acılı annelerden Sevim Uçakay, BDP lideri Demirtaş'a seslenerek "Senin çocuğun dizinin dibindeyse benim kız kardeşimi de getir" demişti. Son olarak bir grup aile BDP Diyarbakır il binasına yürüyerek yetkililerle görüşmek istemişti.

PKK belediyenin pikniğinde çocukları kaçırdı 

Diyarbakır Lice'de belediyenin 23 Nisan tarihinde çocuklar için düzenlediği piknik gezisi sırasında bir grup PKK'lı çocukları kaçırmıştı. Çocuklarından haber alamayan aileler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde başlattığı oturma eylemini sürdürüyor. BDP, HDP ve PKK'ya tepki gösteren aileler çocuklarının kendilerine teslim edilmesini istiyor.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler