YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın cenaze istismarı sona eriyor
PKK'nın cenaze istismarı sona eriyor
08 Ocak 2016 15:43
Terör örgütü PKK'nın cenazelerini istismar etmesini önlemek için hükümet tarafından önemli düzenleme yapıldı.

Hastanelerde günlerce hatta aylarca bekleyen bazı cenazeler HDP'li belediyeler tarafından da alınmıyor. 3 gün içinde çağrı yapılmasına rağmen teslim alınmayan cenazeler mülki amirler tarafından defnedilecek.

Resmi Gazete'de yayınlanan ve Adli Tıp Kurumunun yönetmeliğinde yapılan son değişiklikle kimliği tespit edilmiş ve yakınlarına haber verilmiş olmasına rağmen üç gün içinde teslim alınmayan cenazeler belediyelerin yanısıra mülki idare amirliğine de teslim edilecek.

"Adli Tıp Kurumu Kanunu Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni yönetmeliğe göre, daha önce otopsisinin sonuçlanması veya hüviyetinin tespitinin ardından ailesi veya yakınlarına, kimsesiz ise 15 gün içinde belediyeye teslim edilebilen ceset, yönetmelikte yapılan değişiklikle mülki idare amirliğine de teslim edilebilecek.

Ayrıca, kimliği tespit edilmiş olmasına ve ilgili kurumlar tarafından haber verilmesine rağmen ailesi veya yakınlarınca üç gün içinde teslim alınmayan cesetler, gömülmek üzere belediyeye veya mülki idare amirliğine teslim edilecek.Değişiklik ile cenazeler belediyeler yerine, valilik ya da kaymakamlığa da teslim edilebilinecek. 15 gün olan sürenin 3 güne indirilmesi de cenazelerin daha kısa sürede defnedilmesini sağlayacak.

İSTİSMARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Yönetmelikte yapılan değişiklikle PKK terör örgütünün cenazeleri istismar etmesi önlenecek. Böylece, cenazeleri istismar ederek propaganda ve şov malzemesi haline getiren HDP'li belediyelerin cenazeleri istismar etmesinin önüne geçilecek.

Cenazelerin Propaganda Aracı Olması da önlensin
 // Ali Rıza
Terör örgütünü simgeleyen örtüler de, pankartlar da yasa çıkarılarak yasaklansın, onları taşıyanlar, kullananlar cezalandırılsın. Terör örgütleri lehine slogan atanlar hakkında da yasal işlem yapılsın....
08 Ocak 2016 Cuma 15:57
 // gacal
Yorumunuz.onlar.cenaze.bile.değiller.onlar.yüzlerce.çocuğu. babasız.bıraktılar.yüzlerce.aileyi.perişan.ettiler.birde.bunlara. cenaze.muamelesi.yapmayın....
08 Ocak 2016 15:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler