YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'nın arkasında Avrupa Birliği var
Eski Emniyet Genel Müdürü ve Hakkari Eski Valisi Kemal Çelik, "Avrupa Birliği seçimlerin ardından Türkiye'de terörü hemen başlattı. PKK terörünün arkasında kesinlikle o vardır. Kürtlerin hakları için 30 yıl savaştılar. Türkiye'ye dayattılar" dedi.
PKK'nın arkasında Avrupa Birliği var
15 Eylül 2015 / 07:17 Güncelleme: 15 Eylül 2015 / 12:09

Kanal A'da yayınlanan Sivil Düşünce'ye katılan Eski Emniyet Genel Müdürü ve Hakkari Eski Valisi Kemal Çelik PKK ve AB ilişkisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Çelik'in dikkat çeken o açıklamaları,

"PKK terörünün arkasında Avrupa Birliği var"

"Avrupa Birliği seçimlerin ardından Türkiye'de terörü hemen başlattı. PKK terörünün arkasında kesinlikle o vardır. Kürtlerin hakları için 30 yıl savaştılar. Türkiye'ye  dayattılar. 30 yıl boyunca hak elde edebildiler mi? Ama Türk devleti bir politika belirledi çözüm süreci diye hemen hemen her hakkı verdiler. Ama onların derdi hak değil. Onların derdi özerk yapılar. Aynı Kobani'de olduğu gibi kantonlar gibi...

Kandil'de biliyorsunuz Almanya'nın ajanları vardı öldürüldü. Aynı şekilde bakın Cizre'de de tüm gazeteler özellikle Almanya, Fransa, Amerika ve İngiltere'deki gazetelerin temsilcileri vardı. Bu muhabirlerin hepsi burada demokratik özerklik ilan ediliyor ve bizde buna tanıklık ediyoruz diye geldiler. Sonra PKK Avrupa Birliği'nin talimatı ile teröre başladı. Bunu nereden anlıyoruz. Brüksel'e gitti Demirtaş. Neden Kandil'e gidemiyordu."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler