YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''PKK'lıları bırakanlar da yagılansın''
Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, PKK'lıları serbest bırakanların da yargılanmaları gerektiğini söyledi.
''PKK'lıları bırakanlar da yagılansın''
25 Ekim 2009 / 19:07 Güncelleme: 25 Ekim 2009 / 20:26

AK Parti Akçaabat İlçe Teşkilatı toplantısına katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, teslim olan PKK'lıları serbest bırakanların da yargılanmaları gerektiğini söyledi.

Akçaabat İlçe Teşkilatı'nın dün (cumartesi) düzenlenen toplantısına katılan AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, gündemdeki konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. PKK'lıların teslim olması konusuna değinen Cumur, "Etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen ve Türkiye'ye elini kolunu sallayarak gelen kişileri yargılayıp serbest bırakanların da yargılanması lazım. Vicdanımız sızlıyor, ama sorumluluk makamında biziz. Biz sorumluluk makamında olan insanlar sabırlı olacak ve bu sabırla sonuca varacak" dedi.

"MHP ŞEHİTLER ÜZERİNDEN BOY GÖSTERİYOR"

DTP ve MHP'ye yüklenen Cumur, "Bakın sonuca varmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama buna DTP katılmıyor, MHP katılmıyor. Niye katılmıyor, çünkü ikisinin de ekmeği kesilecek. Biri şehitler üzerinden boy gösteriyor, diğeri de dağdaki terörist üzerinden oy devşiriyor. Bunlar ne yapacak, bu işi sabote etmek için elinden geleni yapacaklar. Ama biz onlara 'biz demokratik bir ülkeyiz' diyoruz. Bu iş 1984 yılından beri devam ediyor. Sabırla bu işi çözmek için mücadele ediyoruz. 'Şimdiye kadar ne yapıldı, ben de dokunmayayım bu devam etsin' düşüncesinde olanlar var. İlçemize en son gelen şehidimiz Gökhan Uzun idi, inşallah bu son olur. Ama bunun son olmaması için ellerini ovuşturan insanlar var. Niye? Bu insanlar üzerinden oy devşirip siyaset yapmak için. Biz diyoruz ki, oy da kaybetsek, iktidarı da kaybetsek, yeter ki bir tane Mehmetçiğimiz şehit olmasın" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler