YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan HDP’li vekile makam şoförü!
HDP’li Leyla Birlik’in, makam şoförünün de PKK’nın dağ kadrosundan olduğu ortaya çıktı.
PKK'dan HDP’li vekile makam şoförü!
20 Nisan 2016 / 08:20 Güncelleme: 20 Nisan 2016 / 09:49

FETÖ’cü hakimin serbest bıraktığı teröristi Silopi’ye kaçırarak bir polisin şehit edilmesine neden olan HDP’li Birlik’in, makam şoförünün de PKK’nın dağ kadrosundan olduğu ortaya çıktı.

Dokunulmazlık zırhının arkasına sığınan HDP'li milletvekilleri skandal üstüne skandala imza atmaya devam ediyor. FETÖ'cü Şırnak hakiminin serbest bıraktığı terörist Ahmet U.'yu bizzat Silopi'ye kaçıran ve polis şehit etmesine neden olan HDP Milletvekili Leyla Birlik'in makam şoförlüğünü PKK terör örgütünün dağ kadrosundan A.E.'nin yaptığı ortaya çıktı.

Şırnak Terörle Mücadele Ekiplerinin çalışması sonucu tespit edilen ve mahkeme tarafından arandığı ortaya çıkan A.E. yapılan operasyonla yakalandı. Terörist şoför yakalandığında Birlik ile aynı araçtaydı. Birlik dokunulmazlık zırhından faydalanıp terörist makam şoförünün gözaltına alınmasını engellemeye çalıştı. 

HER YERE RAHATLIKLA GİRİP ÇIKTI

Ancak hakkında mahkeme kararı olduğu için o terörist kurtulamadı. A.E. sorgulanmak üzere Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Emniyet yetkilileri terörist makam şoförünün Birlik'in milletvekili imkanlarıyla her yere rahatlıkla girip çıktığını belirtti. Yapılan araştırmalarda A.E.'nin maaşını da Birlik'ten aldığı tespit edildi.  

Elinde şehit kanı var

HDP’li Leyla Birlik'in Silopi’ye kaçırdığı PKK'nın EYP uzmanı ‘Ferhat’ kod adlı terörist Ahmet U., 5 Nisan’da Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde güvenlik güçlerine ait zırhlı araca bombalı saldırı düzenlemişti. Ahmet U.'nun bizzat ateş açtığı saldırıda 4 polis yaralanırken Özel Harekat Polisi Yaşar Yavaş ise şehit olmuştu. 

Mazlum Doğan'ın sözlerini paylaştı

A.E.'nin sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı paylaşımlar ise oldukça dikkat çekici. A.E., HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tarafından eklenen PKK'nın kurucu kadrosundan olan Mazlum Doğan'ın "Yemin ediyorum ki; bu karanlığın ortasında o ateş ben olacağım. Zulüm altındaki tüm halklar için kendimi meşale yapacağım. Ateş karanlıklardan korkmaz. Ben de korkmayacağım" şeklindeki sözlerini  paylaşmış.

Araç, Şırnak Belediyesi'nin

A.E.'nin atamasını ise PKK'nın bizzat yaptırdığı belirlendi. A.E.'nin bölgede rahat hareket edebilmesini sağlamak amacıyla yapılan atamanın arkasında ise yine örgütün elebaşları var. A.E. PKK'nın kırsal kadrosu içinde yer alıyordu. Soruşturmayı genişleten polis A.E.'nin kullandığı aracın Şırnak Belediyesi'ne ait olduğunu belirledi.

 

AKŞAM

"
 // azmi
Her zaman haber yapılıyor filan şunun şoförü şurada görevli beledeyide vb aceba birşeyler yapılıyormu onlarıd aduymak görmek istiyoruz...
20 Nisan 2016 Çarşamba 12:00
 // şovmen sırrı süreyya
Şu Sırrı Süreyya Önder de ne iyi rol yapmış ama. Resmen bir ülkeyi ayakta uyutup kendine hayran bırakarak hem kendisi hem de HDP, BDP için oyları topladı. Millet artık kim olduğunu öğrendi. O sevimli bulduğumuz hali artık çok iğreti geliyor....
20 Nisan 2016 11:48
 // Terörist-üniversite ilişiği
Basında adı paylaşılan bazı PKK teröristlerinin isim ve soyadı yada sadece soyadı arama motorlarında Mardin Artuklu Üniversitesiyle ilişkili çıkıyor.Basın yada milletvekilleri şimdiye kadar öldürülmüş veyahut yakalanmış olan teröristlerin hangi üniversitelerle ilişiğinin olduğu bilgisini kamuyla paylaşabilirmi?Özellikle Mardin Artuklu,Diyarbakır Dicle,Batman,Siirt ve Bingöl üniversiteleri ile olan bağlantıları bu üniversitelerdeki Paralel Yapı,PKK ve ajan kadrolaşmalarından dolayı merak ediyoruz...
20 Nisan 2016 11:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler