YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK kolluyorlar, MHP'ye saldırıyorlar"
"PKK kolluyorlar, MHP'ye saldırıyorlar"
09 Mayıs 2014 15:45
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "PKK'yı kolluyorlar, koruyorlar, MHP'ye saldırıyorlar. Sizin üniter yapıyla, milliyetçilikle, MHP ile sorununuz var. Biz buradan PKK'ya vuruyoruz ses AKP kılavuzlarından geliyor" dedi.

Vural, düzenlediği basın toplantısında, "federasyon, eyalet, özerklik" talepleri karşısında tavır koymalarından "Yalçın Akdoğan'ın rahatsız olduğunu" söyledi. 

"PKK, bölücüler rahatsız olsun, Akdoğan, sen niye rahatsız oluyorsun  Aynı dağın yeli misin, aynı sudan mı içtin " diye soran Vural, "Bunun neresi nerene batıyor senin " ifadesini kullandı. Vural, şunları kaydetti:

"AKP'nin başdanışmanı, adeta BDP'nin ve PKK'nın sözcülüğüne ve savunmacılığına soyunmuş. PKK'nın özerklik talebine gık çıkarmayanlar, PKK'ya yönelik sert açıklamalarımıza karşı panik atağa giriyorlar. PKK'yı kolluyorlar, koruyorlar, MHP'ye saldırıyorlar. Sizin üniter yapıyla, milliyetçilikle, MHP ile sorununuz var. Biz buradan PKK'ya vuruyoruz ses AKP kılavuzlarından geliyor. Bize cevap yetiştirmeye çalışıyorlar. Kılavuzu Akdoğan olanların burnu PKK bataklığından çıkmıyor. AKP kılavuzları, bu siyaset anlayışıyla, Türkiye'nin geleceğini İmralı'ya ve PKK'ya teslim etmekten de kaçınmıyorlar.

Sen köşe yazacağına milletvekili gibi kürsüde konuşun. Basın mensubu musun, siyasetçi misin, önce onu ortaya koyun. PKK'ya karşı dut yemiş bülbül, bize karşı yaptığı açıklamalarda doğan görünümlü şahin. Havuz medyasında kendisine tahsis edilen köşesinde bize kin ve nefret saçıyor. Bunları köşenden yazacağına burada basın açıklaması yap.Dünkü yazısını basın açıklaması olarak BDP'nin, Kandil'in sayfalarına koymalarında yararı var.

İmralı'nın arka odalarından Öcalan ile ne iş tutuyorsunuz millet ne bilsin  Açıklamıyorsunuz. Çözüm süreci dediğiniz nedir, neyi çözdünüz  PKK silah mı bıraktı  

Süreç devam ediyorsa, bu sürecin sonunda ne yapacaksınız, bunu açıklayın. Şerefiniz ve namusunuz varsa bundan sonra hangi adımları atacağınızı söyleyin. Kıvırmayın, evelemeyin, gevelemeyin. Dün yalan dediğin bütün adımları attınız. Siz sağ gösterip sol vuranlardansınız. Sizin dışınız yeşil, içiniz kızıl."

"Cemil Çiçek inceliyorsa, ben de incelerim"

Hakkında soruşturma komisyonu kurulan bakanların yaptıkları bazı açıklamaların, sonradan "yalanlandığını" ifade eden Vural, "Hüseyin Çelik soruşturma komisyonu üyeliğiyle ilgili olarak Google amcaya soracaklarını söylüyor. Bunlar Google amcadan soruyorlar. Bunların bakanı da 'Google'a bakarak ayet sallıyorum' diyordu. 'Seni seviyorum uzun adam' diyen savcıya yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu teslim edenler milletvekillerinin bu konuda açıklama yapmasından niye rahatsız oluyorlar" diye konuştu.

Meclis'e gelen fezlekelerle ilgili mahkemeye yaptığı başvuruyu anımsatan Vural, "Fezlekeleri Cemil Çiçek inceliyorsa, ben de incelerim. Bu fezlekelerin incelenmesi nasıl kısıtlanıyor asıl bunun sorgulanması lazım. Bu bir yasama işlemi değil, parlamentoya gönderilen evrakın incelenmesidir. Meclis Başkanı benim bu irademi gasp etmiştir. Milletvekillerinin bunları incelemesinin kısıtlanması, milli iradenin kısıtlanmasıdır" dedi. 

Vural, "Başbakan'ın arkadaşı Berlusconi'nin cezaya çarptırıldığını" ifade ederek, "Arkadaşı sıfatıyla Başbakan'a geçmiş olsun diyorum" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "çatı aday" önerisine, "tencere kapak" benzetmesinin sorulması üzerine Vural, "Öğretilmiş çaresizlik içinde olan birisinin konuşması. Biz temel değerleri temsil eden bir çatıdan bahsediyoruz. Bu partiler arasındaki bir çatı değildir. Köksüz oldukları için çatıdan anlamazlar. İmralı'da tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş olabilir. Türkiye'yi bölücü emellere teslim edenlerin bizim çatı değerlerimizi anlaması mümkün değildir. Bizim de ifademiz Çelik'e kapak olsun" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığına aday olması durumunda istifa etmesi gerektiğini söyleyen Vural, "Ahlaki ve etik olan budur. Hukuken de istifa etmelidir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı makamını bir parti makamı olarak görmediklerini dile getiren Vural, bu konuda gelecek haftadan itibaren gelişmelerin hızlanacağını söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler