YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK ile müzakere edilerek doğru bir yere varılamaz"
"PKK ile müzakere edilerek doğru bir yere varılamaz"
10 Nisan 2013 12:51
MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, PKK ile müzakere edilerek doğru bir yere varılamayacağını söyledi.

Şimşek, düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçek niyetini sakladığını ve milletten aldığı desteği kötüye kullandığını öne sürdü.

Bir taraftan tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek dil derken, öbür taraftan "başkanlık sistemi ve eyalet tartışılmalı" diyerek gerçek düşüncesini ortaya koyduğunu ifade eden Şimşek, "Sayın Başbakan bebek katili ile pazarlıklarını bu düşünce üzerinde sürdürmektedir'' dedi.

Türkiye'deki olayların Türk-Kürt çatışması olmadığını dile getiren Şimşek, "Biz hepimiz bir ve beraberiz. Bugün, Türk milletine isyan eden, asi olan, güya milletimizi dize getireceğini sanan küresel güçler güdümlü bir PKK terör örgütü vardır. Milletimizin gücü ise bunları her zaman yerle bir etmeye muktedirdir'' diye konuştu.

"PKK ile müzakere edilerek doğru bir yere varılamaz'' ifadesini kullanan Şimşek, "Bu sürecin sonunda ne Türkler ne de Kürtler kazanmış olacaktır. Kazanan, bu süreci yıllardır takip eden, uygun zaman ve zemin kollayan uluslararası güçler olacaktır" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler