YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'PKK ile müzakere AB ile müzakereye benzemez'
'PKK ile müzakere AB ile müzakereye benzemez'
20 Ocak 2013 10:07
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ''PKK ve Öcalan ile müzakere AB ile müzakereye benzemez'' dedi.

BBP Genel Başkanı Destici ile beraberindeki partililer, sabah namazını Eyüp Sultan Camisi'nde kıldı. Namazın ardından Destici önderliğinde cami çıkışında toplanan grup, Edirne Kapı Şehitliği'ne yürüdü.

Şehitlikte Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından açıklama yapan BBP Genel Başkanı Destici, Türkiye'nin sorumluluğunun 75 milyonla sınırlı olmadığını, başta Osmanlı toprakları olmak üzere Türk İslam coğrafyasındaki bütün mazlum milletlerin gözünün Türkiye'de olduğunu belirtti.

Destici, şöyle devam etti:

''30 yıldır bu terör belasından evlatlarımız şehit olurken, ülkenin geleceği heba edilirken, kardeşliğimize kurşun sıkılırken Türkiye'ye hükümet edenlerden bu terörü bir an önce bitirmesini istedik. Ancak genel olarak baktığımızda bu 30 yıllık süreçte gerektiği kadar mücadele verilmediğini görüyoruz. PKK ile 30 yıldır mücadele ediliyormuş gibi yapıldı. Bunda kasıt olduğunu düşünüyoruz çünkü Türkiye'ye yaşatıp, daha sonra şu argümanla karşımıza çıkacaklar, 'silahla, güvenlik politikalarıyla bu iş olmuyor', ne yapılacak  Masaya oturacaksanız masanın şartları belli. İmralı ile  PKK ile müzakere etmek AB ile müzakere etmeye benzemez.''

Terörün bir an önce bitmesini isteyen bir siyasi parti olduklarını kaydeden Mustafa Destici, ''Apo'yu, PKK'yı ve onun siyasi uzantılarını muhatap alarak terörün bitirilmesi mümkün değildir, bu gittiğiniz yol yanlıştır. Bu yanlıştan da bir an önce dönmenizi istiyoruz'' diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler