YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK İLE Hamas'ı karıştırmayın"
"PKK İLE Hamas'ı karıştırmayın"
04 Haziran 2010 20:06
Erdoğan: Ben Hamas'ı terör örgütü olarak kabul etmiyorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hamas, kendi topraklarını koruma mücadelesi veren direnişçilerdir. Filistinlidirler. Ben Hamas'ı terör örgütü olarak kabul etmiyorum." dedi.
 

Konya başta olmak üzere 9 değişik şehirde yapımı tamamlanan atık su arıtma ve katı atık bertaraf tesislerinin açılışını yapmak üzere bu ile gelen Başbakan Erdoğan, Kültür Park'ı dolduran coşkulu kalabalığa, hitap etti.
 

Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki insanlara insani yardım götüren gemilere uluslararası sularda yapılan silahlı saldırıyı gündeme getirdi. Erdoğan, olay sonrası ulusal ve uluslararası medyada yer alan bazı haber ve yorumlara tepki gösterdi.
 
 "Ne yazık ki PKK ile Hamas arasında benzerlik kuranlar var. Bir kere Hamas'la PKK'nın hiçbir benzer yanı yoktur. PKK terör örgütü üzerinden Türkiye Cumhuriyeti pasaportu çıkar, dışarıdan bir saldırı değildir. Hamas, kendi topraklarını koruma mücadelesi veren direnişçilerdir. Filistinlidirler. Filistin'de seçim kazanmışlardır. Seçim kazandıkları halde hala İsrail cezaevlerinde yatmaktadırlar.
 

Ben bunları ABD yetkililerine de söyledim; her yerde söyledim. Ben Hamas'ı terör örgütü olarak kabul etmiyorum, tanımıyorum, dedim. Bugün de böyle düşünüyorum. Onlar topraklarını savunuyorlar. Seçim kazandılar; ama onlara iktidarda kalma fırsatı bile vermediler. Hani demokrasi, hani demokrasiyi savunanlar? Niye bunlara müsaade vermediniz? Bırakın da demokratik mücadele versinler. Ama dayanamadılar. Ekonomik baskı uyguladılar. Bu mudur adalet?
 

Ve bunu kalkıp da PKK'yla bir araya getiremezsiniz ey Türkiye'nin gazetelerinde yazan köşe yazarları. Şimdi benimle ilgili de bunları yazacaksınız biliyorum. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Sizin de geçmişinizi, cibilliyetinizi biliyoruz. Ne yaptıklarını çok iyi biliriz." CHA

hortumları kesildi seni istemezler !
 // salih
Onlar bir numaralı beleşçiler takımındandırlar gerçekçilik üretkenlik onların işine gelmez yiyecek içecek şakşakçılık yapacak bedavadan ömür sürecekler, o dönem kapandı istemeselerde uçursalarda üfürselerde ne yaparlarsa yapsınlar atı alan üsküdarı geçti çakmalarla bu işi tutturamazlar çünkü niyetleri ve mayaları bozuk....
04 Haziran 2010 20:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler