YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK eylemlerde kullanmak için plaka çalmaya başladı
PKK eylemlerde kullanmak için plaka çalmaya başladı
04 Eylül 2015 11:06
PKK, eylem için çaldığı araçların, güvenlik birimlerince tanınmasını önlemek amacıyla plakalarını da değiştirmeye başladı. Bunun üzerine harekete geçen emniyet yetkilileri terör örgütünün kirli oyununu 81 ile gönderdiği yazı ile bozacak.

PKK militanları, aynı marka, model ve renkteki başka araçların plakalarını çalarak, eylemlerde kullanacakları araçlara takıyor. Örgüt bu sayede eylemlerde kullanacağı araçları güvenlik birimlerine fark ettirmeden eylem alanına kadar getiriyor.

PKK'NIN YENİ TAKTİĞİNE KARŞI UYARDI

Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 ilin emniyet müdürlüklerine yazı göndererek birimleri PKK'nın yeni "plaka" taktiğine karşı uyardı. Çalınan plakaların listesinin de eklendiği yazıda, bu plakalarla PKK terör örgütünün bombalı eylem yapabileceği belirtildi.

PLAKA TARAMASI

Emniyet, uyarı kapsamında terör bölgesi olmayan illerdeki plaka hırsızlıklarını da bu kapsamda değerlendiriyor. Emniyet birimleri, genel müdürlüğün yazısı doğrultusunda şehir giriş çıkışlarında plaka tanıma sistemiyle çalıntı plakaları araştırıyor. Şüpheli araçlarda arama çalışması yapılıyor.

 

HABERTÜRK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler