YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK  Bitti de, kendini lav etti de..."
"PKK Bitti de, kendini lav etti de..."
07 Şubat 2014 16:01
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Antalya'da yaptığı konuşmada hükümete yüklendi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (ÖYM YORUMU) "PKK  Bitti de, kendini lav etti de, bizim mi haberimiz yok? Görülen davalar ne oldu bitti mi?dedi.  

Kemer'de bulunan Daime Resort Hotel'de düzenlenen ve Türkiye genelinde il ve ilçe belediye başkan adaylarının katılımıyla gerçekleşen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Partiye katılan ve partinin aynı zamanda belediye başkan adayı olan partililere Destici tarafından parti rozeti takıldı. Rozet takma törenini ardından kürsüye gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Antalya'daki belediye başkan adaylarını açıkladı. BBP belediye başkan adayları Antalya Büyükşehir'de Avukat Hulusi Kızılkaya, Kemer'de Emrah Ayhan, Gazipaşa'da Mustafa Mustafaoğulları, Manavgat'da Hacı Çayır, Korkuteli'nde Burhan Uzun, Akseki'de Ahmet Yitmez, Gündoğmuş'ta Davut Güral, Elmalı'da Mehmet Şefik Erol, Aksu'da İsa Yıldırım olarak açıklandı.

"Aziz Yıldırım'a cesareti veren hükümet oldu"

Yerel seçim olmasına karşın Türkiye'nin bu seçimleri bir genel seçim havasında yaşadığını belirten Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü Türkiyeyi yönetenler, iktidarıyla, muhalefetiyle her seçim öncesi toplumu geriyor, ayrıştırıyorlar. Oradan siyasi nemalanma yoluna gidiyorlar. Bir takım gruplar adına, cemaatler üzerine sanal yakıştırmalarda bulunuyorlar. Seçimlerden sonra bunların nasıl unutulduğunu görececeğiz. Ne zaman bir seçime gidilse, karşısına bir siyasi grup ya da başka bir devleti koymuş, oradan nemalanmış ve seçim sonrası unutulmuştur. Batıyla yapıldı, Esad'la yapıldı. Önce Barzani'ye hain denildi. Diyarbakır'da kırmızı halıyla karşılandı. Belli bir süre önce Balyoz, Ergenekon davaları darbe davalarıydı. Şimdi bunlar sözde paralel devletin mağdurları durumuna düşürüldü. Aziz Yıldırım da mağdurlar safında bugün. 'Yargının kararını tanımıyorum' dedi. 'Türk yargısını tanımıyorum' dedi. Buna bu sözü söyleten, cesareti veren bu hükümet oldu.

"İran'dan sadece gaz değil, yolunacak kaz da almışız"

İran'la yapılan doğalgaz anlaşmasını da eleştiren  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İran'dan gaz ile birlikte yolunacak kaz da alındığının anlaşıldığını iddia etti. Destici, "Azerbaycan daha ucuzken niye İran'dan alınıyor diyorduk. 17 Aralık'tan sonra bunu anladık. Mesele sadece gaz meselesi değil aynı zamanda TÜrkiye'de yolunacak kaz meselesiymiş. Esad ile Suriye'de görüşen milletvekillerini de eleştiren Destici, "Herşeye rağmen  biz bunu içeride eleştiririz ama birileri gibi gidip Esad'ın saraylarında bunu eleştirmeyiz. Bunu rahmetli Genel Başkanımızdan öğrendik. İngiltere'de Lordlar kamarasında PKK ile ilgili soru sorulduğunda, 'Kendi devletimin iç meselesini burada konuşmam' demişti" ifadelerini kullandı.

Suriye'de 150 binden fazla insanın öldüğünü, milyonlarcasının evsiz kaldığını hatırlatan Destici, "Biz o bölgeye giden yardımların yayındayız. İfşa edilmesine karşıyız. Ancak Türkmenlere ne kadar yardım gittiğini biliyoruz, ölmeyecek kadar, kendilerini savunamayacak kadar. Başkalarının ellerinden gidiyor. Biz direk Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmasını istiyoruz. Elbette Türk, Türkmen, Arap ayırmayız her mazlumun yanında oluruz ama bizim de önceliklerimiz var. Örfümüzün adetimizin gereği zekat bile en yakınından başlayarak verilir. Önceliğimiz soydaşımız ve dindaşımızdır" dedi.

Özel yetkili mahkemeler meselesi

Konuşmasında özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasına ilişkin de görüşlerini açıklayan Destici, "PKK bitti de, kendini lav etti de, bizim mi haberimiz yok? Görülen davalar ne oldu bitti mi? Muhsin Yazıçıoğlu  soruşturması tamamlanmadan sen özel yetkili mahkemeleri kaldırıp yerel mahkemelere dosyayı devredersen, BBP lilerin aklına ne gelir biliyor musun? Bir değişiklik daha yapmaya çalışıyorlar. Savcılar baskın soruşturma yapacakları zaman valilerden izin alacaklarmış. Valiler de kaymakamlar da itibar mı bıraktınız. İlçe başkanları kaymakamların, il başkanları valilerin koltuğunda oturuyor protokolde" dedi.

Hiçbir hesabın içinde olmadan bu hareketlerini devam ettireceklerini hatırlatan Destici, dün yine internet düzenlemesi yapıldığını, muzır yayınlara kendilerinin de karşı olduğunu, kişisel haklara tecavüze karşı olduklarını ama internet üzerinden fişleme yapılmasının da karşısında duracaklarını söyledi. Destici, "İnternette bütün yetki bir kişiye veriliyor. Tek elci bunlar. Türkiye'nin bundan kurtulması lazım. Yürütmenin iki dönem seçilmesi lazım. İkinci dönemden sonra asla seçilmemesi lazım. Önümüzde yerel seçimler var. Bütün seçim çevrelerinde kendi adaylarımıza seçime katılacağız. Her biriniz başta adaylarımız olmak üzere hepiniz birer genel başkan gibi çalışmak zorundasınız" dedi.

 

İHA

17:53
 // Maliki
Ula yiğidim yanlış yapıyon
Dalaşacaksan boyuna göre seç
Hem fetodAn sana hayır gelmez...
07 Şubat 2014 17:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler