YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK bayraklarıyla çıkanlar...
PKK bayraklarıyla çıkanlar...
25 Mart 2013 13:55
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Türk bayraklarıyla sokağa çıkan insanların polis dayağı ile karşılaştığını, PKK bayrakları çıkanların hiçbir müdahaleye maruz kalmadığını savundu.

Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Uşak'ta Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi bir grup gencin ''hukuk dışı Ergenekon mütalaasını'' protesto etmek amacıyla, ellerinde flama ve Atatürk posterleriyle basın açıklaması yapmak istediklerini ancak polisin buna izin vermediğini söyledi. Gruptaki bazı gençlerin polis tarafından dövüldüğünü ileri süren Yılmaz, ''Vatandaşlarımız sahip çıkmasaydı belki olaylar daha ileri gidecekti'' dedi.

Daha önce de bu tür olaylarla karşılaşıldığını belirten Yılmaz, şunları söyledi:

''Atatürk flamalarıyla, Türk bayraklarıyla sokağa çıkan insanlar biber gazları ve polis dayağı ile karşılaştı. Ancak, PKK bayrakları ile Abdullah Öcalan posterleriyle çıkan insanlar hiçbir müdahaleye maruz kalmadılar. PKK'nın bir terör örgütü olduğu, posteri açılan Abdullah Öcalan'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almış bir hükümlü olduğu herkes tarafından bilinmekteyken, ne yazık ki bunlarla ilgili bir işlem yapılmamıştır. Ama bizim genç arkadaşlarımıza saldırılarda bulunuldu.

Anlaşılıyor ki hükümetin bundan sonraki yaklaşım biçimi, (Eğer siz Türk bayraklarıyla, Atatürk posterleriyle çıkarsanız siz yasa dışı bir eylem yapmış olacaksınız. Ama PKK'nın bayraklarıyla, Abdullah Öcalan'ın posterleriyle çıkarsanız herhangi bir müdahaleyle karşılaşmayacaksınız.)''

Yılmaz, 4. yargı paketinden de benzer düzenlemelerin olduğunu savundu. Pakette Terörle Mücadele Yasası'nın bazı maddelerinin değiştirilmesinin öngörüldüğünü belirten Yılmaz, ''Buna göre, PKK terör örgütünün silahlı halk ayaklanmasına çağrı yapan propaganda yasak ancak özerklik, federasyon ya da bir başka konuda propaganda ve bildirileri serbest'' dedi.

Söz konusu pakette TCK'da da değişiklik planlandığını kaydeden Yılmaz, terör örgütü PKK'nın elebaşının ''yakın ve açık tehdit'' olmaktan çıkarıldığını söyledi.

Başka bir değişiklikle kanuna aykırı eğitim kurumlarını açan ve işletenlerle ilgili verilen cezanın ortadan kaldırıldığını anlatan Yılmaz, ''Bu maddenin ortadan kaldırılmasıyla laik eğitim sistemine aykırı her türlü eğitim yapılabilecek. Bu sefer çarşaf dahi serbest hale gelecek. Terör örgütü PKK'nın istediği dilde eğitim veren okulların açılmasının da yolu açılmış olacak'' diye konuştu.

Terör örgütü PKK'nın meşrulaştırılmak istendiğini savunan Yılmaz, ''PKK terör örgütünü muhatap olarak kabul ederseniz, Cenevre Sözleşmesi çerçevesinde PKK'yı 'savaşan taraf' olarak göstermiş olursunuz. O zaman uluslararası örgütlerin ülkemize müdahalenin yolunu açmış oluyorsunuz. Bu da en tehlikeli şeylerden bir tanesi. Ülke egemenliğiniz tartışılır hale geliyor'' ifadelerini kullandı.

 

AA

12:59
 // Kenan Akkuş
Kürtler, Fatih Sultan Muhammed Han'ın da askerleri olmuştur, Alparslanın da, Selahaddin Eyyubi'nin de. Anadolunun gerçek sahibi Kürtlerdir. Orta asya da Moğollardan kaçan Türklere kucak açmış, onları bağrına basmıştır. Resmi tarih okumayla bu işler olmuyor....
26 Mart 2013 12:59
00:34
 // mete bozkurt
Hadi ordan kürtler 17asir bu renkleri anadoluda kullaniyorlarmiş. Kürtler1400 lü yillarda güney bati irandan anadoluya göç ettiler, kendinizi bu ülkenin sahibi görmekten vaz geçin size yedirmezler. Madem buradaydiniz neden istanbulu fethederek peygamberimizin sözüne mazhar olmadiniz....
26 Mart 2013 00:34
Komik PArti
 // Bülent
DChp çok komik bir parti daha ne idiükleri belli olmayan parti.Şimdi de uludere olayını almanlara şikayet etmeye uğraşıyor.İsraile sakın özür dilemeyin AKP nin çıtası yükselir diyor.Şimdide vatansverlik numaraları çok komiksin Ey CHP çok
...
25 Mart 2013 Pazartesi 23:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler