YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK aba altından silah gösteriyor
Bir televizyon programında gündemin sıcak başlıklarını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay Selahattin Demirtaş'a seslendi. "Altan tan gibi dürüst olmalısınız" diyen Aktay, Demirtaş'ın sokaklara çıkın mesajına tepki gösterdi.
PKK aba altından silah gösteriyor
15 Ekim 2014 / 20:43 Güncelleme: 15 Ekim 2014 / 20:52

HDP'nin, Kobani olaylarını bahane ederek halkı sokağa çağırmasını kitleleri provoke ettiğini ileri süren Aktay, "Tanımadığın arabanın gazına basarsan duvara toslarsın" diye konuştu.

Aktay sözlerine şöyle devam etti:

"Selahattin Demirtaş'ın siyasi lider olarak çöküş içinde olduğunu görüyorum. 'Yakıp yıktık ama neden yaptık?' havalarına girmesi hiç kimsede ne bir inandırıcılık oluşturuyor, ne de bir lider olarak kendisine en ufak bir puan kazandırıyor. Aksine bence Altan Tan kadar dürüst olmalıydı.

Bu kitle PKK'nın kitlesi ile aynı kitle. HDP'nin temsilcileri ile birebir görüşmeler yaptım, bana söyledikleri şey 'Zapt edemiyoruz bu kitleyi'. Zapt edemeyeceğiniz kitleyi neden sokağa sürüyorsunuz. 

PKK aba altından silah gösteriyor

Silah ve silah iması. Aba altından göstereceğin silahta dahil olmak üzere. Aba altından silah saklıyor, biz silahları bıraktık diyor, bu silahları bırakmak değil. Silah tamamen bırakılacak ve bölgenin insanı her ne karar verecekse, her ne faaliyet gösterecekse her türlü silahın tehdidinden bağımsız ve özgür bir biçimde verecektir o kararı.
Örgüt bölgedeki bütün sivil unsurlar üzerinde ciddi bir tehdit unsuru haline gelmiştir."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler