YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Peygamberi, Atatürk'le kıyaslamanın hazin sonu
CHP Denizli İl Başkanı ve bütün yönetim görevden alındı
Peygamberi, Atatürk'le kıyaslamanın hazin sonu
23 Mayıs 2009 / 18:42 Güncelleme: 23 Mayıs 2009 / 00:00

Peygamberi, Atatürk'le kıyaslayınca

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli il yönetimindeki 8 kişinin istifasından sonra İl Başkanı Ali Kavak ve bütün yönetim görevden alındı. İşte görevden aldıran o gerekçe:    


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli il yönetimindeki 8 kişinin istifasından sonra İl Başkanı Ali Kavak ve bütün yönetim görevden alındı. İl Başkanı Kavak CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından, parti tüzüğünün 42. maddesi gereğince yapılan işlemi doğruladı.


CHP İl Başkanı Kavak'ın, görevde bulunduğu dönemde çeşitli zamanlarda söylediği bazı sözler ve icraatları tepki toplamıştı, Bir televizyon programında Hz. Muhammed'i (SAV) Atatürk'le kıyaslamasına tepki yağmıştı.


Programa canlı yayında katılan Ali Kavak, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney'in, "Dünya, Hz. Muhammed gibi bir lider istiyor." sözü üzerine, "Yani Atatürk gibi bir lideri bırakıyoruz biz Denizli'de? Tabii Hz. Muhammed dinî liderdir. Yeni baştan şeye getiriyoruz." demişti. Bu sözler, Denizli'de çeşitli sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve diğer vatandaşların tepkisine sebep olmuştu.


Ayrıca parti binasında düzenlediği bir basın toplantısında da belediye önündeki Atatürk anıtında bulunan atın cinsel organının özellikle koparıldığını ileri süren CHP İl Başkanı Kavak, heykeli yapan Mimar Sinan Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Tamer Başoğlu yalanlayınca zor durumda kalmıştı.


 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler