YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belli"
"Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belli"
11 Mayıs 2013 19:30
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Gelin daha fazla kanın dökülmemesi için Suriye politikasından vazgeçin diyorum" dedi.

Tekin, Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, özellikle son 1,5 yıldır Türkiye'de dış politika konusunda çok ciddi zaafların yaşandığını ileri sürdü. Bu konuyu defalarca dile getirdiklerini ifade eden Tekin, şöyle konuştu:

"5 ay önce Reyhanlı'daydım. Gelmeden önce 5 ay önce ne söylemişiz, ona baktık. Hani bir deyim vardır ya 'perşembenin gelişi çarşambadan belli' diye. Bu bölgede sorunu görmemezlikten gelme, adeta bu sorunu dinamitleme gibi bir anlayış içinde iktidar. Ben burada hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ve çok sayıda yaralının olduğunu öğrendim. Sayın Başbakan, 20 ve üzeri olduğunu ifade etmiştir. Umut ediyoruz ki, daha fazla değildir. Şunu söylemek istiyorum; son dönemlerde özellikle basının, medyanın kamuoyunun suni baskısıyla bir süreç ve barış cümleleri kullanıldı."

"Bir göz ağlarken öbür göz gülmez" diyen Tekin, "Sayın Başbakan barış istiyorsa yurtta da barış, cihanda da barış. Bu, Cumhuriyet Halk Partisinin vazgeçmeyeceği bir ilkedir. Gelin daha fazla kanın dökülmemesi için Suriye politikasından vazgeçin diyorum" ifadesini kullandı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler