YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek ve eski CHP'liler Esad'la görüşecek!
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın daveti üzerine aralarında Abdüllatif Şener, Süheyl Batum ve Birgül Ayman Güler’in de bulunduğu 12 kişilik bir heyetle birlikte Cumartesi akşamı Şam'a gidiyor.
Perinçek ve eski CHP'liler Esad'la görüşecek!
26 Şubat 2015 / 20:30 Güncelleme: 26 Şubat 2015 / 20:52

Vatan Partisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Perinçek başkanlığındaki eski CHP’lilerin de bulunduğu heyetin üç günlük Şam ziyaretinde Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile görüşeceği açıklandı.

Terörizmi görüşecekler!

Açıklamaya göre görüşmede "Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin onarılması ve geliştirilmesi" konuları ele alınacak:

"'Komşularla barış, komşularda barış, yurtta barış' çerçevesinde yapılacak olan toplantılarda, güvenlik ve ekonomik alanda işbirliğinin geliştirilmesi, bölge ülkelerinin işbirliği ile bölücü ve yobaz terörüne son verilmesi başlıkları görüşülecek."

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek iktidar olduklarında Süleyman Şah Türbesi'ni Esad'la birlikte ziyaret edeceklerini belirterek “Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Suriye’de barış, Türkiye’de barıştır. Suriye, Irak ve İran ile işbirliği yaparak, bölgemizdeki bölücü ve yobaz terörüne son vereceğiz. Millî hükümet kurulunca, Süleyman Şah Türbesi'nde dostumuz Beşşar Esad’la birlikte saygı duruşunda bulunacağız.” denildi.

Abdüllatif Şener ve eski CHP’liler heyette

Vatan Partisi'nin açıklamasına göre, 28 Şubat – 3 Mart 2015 tarihleri arasında Suriye’de resmi temaslarda bulunacak heyette Doğu Perinçek dışında 12 kişi yer alıyor. CHP'den istifa eden milletvekilleri Süheyl Batum ve Birgül Ayman Güler heyetin dikkat çekici isimleri arasında.

AKP kurucularından eski bakan Abdüllatif Şener de Vatan Partisi'yle birlikte Şam'a gidecek. Eski milli savunma bakanı Barlas Doğu, Genelkurmay İstihbarat'ın eski başkanı İsmail Hakkı Pekin, Mardin Dekorya aşireti lideri Abdülkadir Yıldız da heyette yer alan diğer isimler arasında yer alıyor.

 

HABER10

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler