YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek, 'Dostu' Esad ile ne görüştü?
Perinçek, 'Dostu' Esad ile ne görüştü?
03 Mart 2015 14:47
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Dostluğuna muhtacız" dediği Beşar Esad ile Suriye'de görüştü.

Suriye’de temaslarına devam eden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki 13 kişilik Türkiye Heyeti, bugün Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüştü. 1 saat 45 dakika gerçekleşen görüşmenin ardından Esad, Türkiye Heyeti’ni kapıya kadar uğurladı. Tam bir görüş birliğinin sağlandığı belirtilen görüşmede güvenlik, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda ortak çalışma kararı alındı.

“Türkiye’nin bölünmesi Suriye’nin bölünmesidir. Suriye’nin bölünmesi ise Türkiye’nin bölünmesi” diyen Esad, “Son zamanlarda sadece Türkiye’nin baş düşman olduğu izlenimi yaratıldı. Bu algı açısından sizin ziyaretiniz çok önemli oldu. Bölgenin geleceğini Türkler ve Suriyeliler olarak ortak belirlememiz bizi çok mutlu eder” dedi.

Doğu Perinçek ise, Suriye'nin terörle mücadeleye karşı insanlığın cephesi olduğunu belirterek "Suriye halkı ve Beşar Esad'a birlik ve beraberliğimizi ifade etmek için geldik" açıklamasını yaptı.

Perinçek, SANA ajansına verdiği röportajda, "Suriye'de barışın Türkiye'de barış olmasından geçtiğinin farkındayız. Suriye'de var olan terörizm Türkiye'de de bulacaktı. Terörizmi tamamen yenmek ve Suriyenin milli birliği ve ulusal egemenliğini korumasını istiyoruz" dedi.

Doğu Perinçek, Esma Esad’ın bugün çağdaş kadını temsil ettiğini vurgulayarak Beşar Esad’a ve Esma Esad’a saygılarını sundu.

 

VATAN

Etiketler: ,
TÜRKİYEM DİKKAT
 // Ferhat Cosgun
TÜRKİYEM DİKKAT

Reyhanlı patlaması önceside Türkmen katili esed'le görüşenler olmuştu
Reyhanlı patlaması öncesi CHPkk 'dan bir Heyet Türkmen Katili esed ile görüşmüştü ,Heyet'le esed'i ziyaret edenlerin arasında patlamayla ilgili aranan kişiler de vardı .

TÜRKİYEM DİKKAT

İçerdeki Düşman çok daha tehlikeli...
03 Mart 2015 Salı 18:31
dogu
 // uykucu
Bunun zamaninda apoyla gorusmeye elinde bir buket cicekle Bekaa vadisine gittigini de unutmadik. ...
03 Mart 2015 Salı 15:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler