YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek: "40 yıllık arkadaş gibiydik"
Perinçek: "40 yıllık arkadaş gibiydik"
03 Mart 2015 23:36
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki 13 kişilik Türkiye Heyeti, Suriye’de temaslarının ardından Türkiye’ye döndü.

Esad’ın davetlisi olarak Suriye’ye giden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki heyet Suriye’deki temasların ardından Türkiye’ye döndü. İstanbul Atatürk Havalimanı VİP binası önünde sloganlar eşliğinde karşılanan Doğu Perinçek, ziyaretin sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu.

"40 yıllık arkadaş gibiydik"

Görüşmelerin olumlu bir havada geçtiğini ifade eden Perinçek, 1 saat 50 dakika gerçekleşen görüşmenin ardından tam bir görüş birliğinin sağlandığı belirtti. “Kırk yıldır birbirimizi tanıyormuşuz gibi bir buluşma” oldu diyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

7 ülke 7 deniz projesi

“Görüşmesinin sonucu, Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Türkiye, Lübnan Mısır beraber olacak. 7 ülke 7 deniz projesi. Beraber bölgemizden terörü temizleyeceğiz. Bölgemize barış ve huzur getireceğiz. Denklemler kurulmuştur, Suriye’de barış Türkiye’de barıştır. Irak’ın toprak bütünlüğü Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür. Önümüzde umutlu aydınlık bir dönem var. Amerika ortadoğuda kaybediyor.”

"Arınç'a görev vereceğim"

Bir gazetecinin Bülent Arınç'ın Vatan Partisi ile ilgili açıklamalarını hatırlatması üzerine cevap veren Perinçek Bülent Arınç’ı partisine üye olmaya davet etti. Perinçek, “Eğer bu vatanı seviyorsa, bu cumhuriyete bir bağlılığı varsa, Türkiye’de barış, laiklik, aydınlanma istiyorsa Bülent Arınç gelsin Vatan Partisi’ne üye olsun ben ona görev vereceğim.” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler