YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Perinçek: 152 ada ve adacık Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır
Perinçek: 152 ada ve adacık Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır
27 Nisan 2015 10:35
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek: "Ege Denizi'ndeki 152 ada ve adacık Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır. Türkiye'nin egemenliği altında olan vatan topraklarını yeniden Türkiyemize kazandıracağız"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Ege Denizi'ndeki 152 ada ve adacık Türkiye Cumhuriyeti'nin topraklarıdır. Türkiye'nin egemenliği altında olan vatan topraklarını yeniden Türkiyemize kazandıracağız" dedi.

Vatan Partisi'nin "152 Ada Vatandır" mitingi Kuşadası İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı'nda yapıldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, mitingde yaptığı konuşmada, Kuşadası'ndan bir başlangıç yaptıklarını, Ege'deki 152 ada ve adacık Türkiye Cumhuriyeti toprağı sayılıncaya kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.

Ege Denizi'ndeki 152 ada ve adacığın Türkiye Cumhuriyeti'nin toprakları olduğunu belirten Perinçek,

"Türkiye'nin egemenliği altında olan vatan topraklarını yeniden Türkiyemize kazandıracağız. Söz veriyoruz ve yaparız. Türk milletinin gücüyle, Türk Silahlı Kuvvetlerinin caydırıcı gücüyle barışçı yoldan, Türkiye topraklarına, ait olduğu topraklara fiilen katacağız" diye konuştu.

Ege'deki 152 kara parçası, ada ve adacığın alınması için partisinin bir heyet oluşturarak çalışmalara başladığını söyleyen Perinçek, şöyle devam etti:

"Oraların geri alınması, Türk bayrağı dikilmesi için çalışmalara başladık. Vatan Partisi heyeti Avrupa Birliği'nin Ankara'daki temsilcilerini ziyaret etti. Onlara bir nota verdi. Bu hükümetin yapamayacağını yaptı. Dedik ki 'Bu adalardan bayrağını çek. Burada bayrak dolaştıramazsın. Sahil botlarını çek, onları burada istemiyoruz'. Bugün Yunanistan'ın başındaki hükümetin bu tecrübeleri çok iyi bildiğini umuyoruz, zannediyoruz. Ege Denizi'nin kaymağından Amerika, Avrupa değil Yunan ve Türk halklarının yararlanması için konuşarak, müzakere ederek sorunları çözeceğiz."

Perinçek, Türk milletine, adalete, hukuka, Türk askerine güvendiklerini ifade ederek, Ege Denizi'nde balıkların savaşmadığını, Türk ve Yunan haklarının da bunu başarabileceğini, Ege Denizi'nin Türkiye ve Yunanistan arasında bir barış denizi olacağını kaydetti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler