YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Batman Demokrasi Meydanı'nda halka hitap etti.
"Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor"
14 Mart 2014 / 14:10 Güncelleme: 14 Mart 2014 / 14:58

Başbakan Erdoğan, "Eski Türkiye'de şarkılar, türküler, harfler, annenin evladıyla kendi diliyle konuşması, başörtüsü yasaktı" dedi.

BDP çözüm sürecinden rahatsız oluyor

Başbakan Erdoğan, "Türkiye'ye aynı dille, aynı üslupla konuşamayanlar, Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklamayanlar işte bu süreçten (çözüm süreci) rahatsız oluyorlar. İşte BDP, gerilimi siyaset tarzı yaptığı için, silahların gölgesinde siyaset yapmaya alıştığı için işte bu süreçten rahatsız oluyor. Şimdi elinden istismar araçları kayıp gidiyor. Gençlerin yaşıyor olması, kanın durması, gözyaşının durması, yoksulluğun sona ermesi BDP'nin elindeki istismar aracını alıyor ve BDP bundan rahatsız oluyor." dedi.

Sandıklardaki oyunlara gelmeyin

Başbakan Erdoğan: "Bakınız, seçimde bunlar sizi yanıltabilir. Başka oyunlar oynarlar. Oy pusulası üzerinde AK Parti'nin sütununa oyu vururken oraya 'Esma yazın' da diyebilirler. Sakın bu oyuna gelmeyin. En ufak bir yazı olmayacak. Sadece mühür."

"Barış elde silahla olmaz"

Başbakan Erdoğan, "Barış elde silahla olmaz. Barış kavli leyyin ile olur, tatlı dille olur, hizmetle olur. İşte biz sizi seviyoruz. İşte barışın temsilcileri burada. Bu ülkede barışın teminatı biziz. Onun için bu reformları yaptık. Yapmaya devam ediyoruz." dedi.

"Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor"

Başbakan Erdoğan, "Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor. Buraya fitne mesajları gönderiyor. Bazı kendini bilmez işverenler de sokakları ateşe verme çağrısı yapıyor. Malum medya, densizce, hayasızca, edepsizce günlerdir sokaklarda çatışma çağrısı yapıyor. İnanın bunların gözyaşı sahte. Bunlar çocukların ölümüne ağlayamayacak kadar taş kalpliler. Bunların çocuklara gerçekten merhameti olsaydı, o merhameti biz Mısır'daki, Filistin'deki, Suriye'deki çocuklar için de görürdük. Bunların çocuklara gerçekten acımaları, merhametleri olsaydı biz bunu çözüm sürecinde görürdük ama göremedik."

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Eski Türkiye'de yasakların yanında yoksulluk vardı. 12 yıl boyunca anlamsız yasakları kaldırdık

- Batman'a artık acı haber gelmiyor,evlatlarını kaybetmiyor, kepenkler kapanmıyor. Batman'da hamdolsun artık huzur var

- Çözüm süreci Batman'da nasıl umutla heyecanla karşılandıysa, Trabzon'da, Aksaray'da İstanbul'da aynı sıcaklıkla karşılandı

- AK Parti olarak biz bu sorunu çözeriz dedik. Bedeli ne olursa olsun çözeriz. Baldıran zehiri içeriz yine de çözeriz.

- Türkiye gerçekten kucaklaşıyor, helalleşiyor, bir oluyor, birlikte oluyor, kardeş oluyor hep birlikte Türkiye oluyor

- Ablalar size de geliyor mu? Onlara gereken dersi verin."Senin Hocan benim başımı açmam için fetva verendir. Defolun"deyin

- Kızların başı açık, başı örtülü diye ayırdılar. Saidi Nursi,'Zalimler için yaşasın Cehennem' diyor ya biz de öyle diyoruz

- Pensilvaya'daki zatın Suriyeli,Mısırlı çocuklr için bir cümle kurduğunu,Filistinli çocuklr için gözyaşı döktüğnü duydunuz mu?

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler