YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pazarlık yapıldığı iki kere iki dört eder kadar kesin
Pazarlık yapıldığı iki kere iki dört eder kadar kesin
29 Nisan 2013 13:47
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, çözüm süreciyle ilgili pazarlık yapıldığının, ''iki kere iki dört eder'' kadar kesin olduğunu iddia etti.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan'ın açıklamalarını eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''İster gömsün, ister mağaraya bıraksın ama silahsız gitsin'' ifadelerinin bulunduğunu belirten Yeniçeri, Karayılan'ın, Başbakan'a adeta rest çekerek silahla terk edeceklerini açıkladığını söyledi.

Başbakan'ın açıklamalara cevap vermek yerine, konuyu örtmek için ''ayran milli içkidir'' diyerek, bir tartışma başlattığını savunan Yeniçeri, ''Herkes 'içkisiydi, sarhoşluktu, ayıklıktı' derken Karayılan'ın ifadeleri de güme gitmiştir'' dedi.

Gazetecilerin, sürece ilişkin pazarlık yapılmadığının ifade edildiğini, ancak bir bakanın ''tek devlet, tek bayrak, tek vatan'' için pazarlık yapıldığını söylediğini anımsatması üzerine Yeniçeri, şunları söyledi:

''(Tek vatan) derken hangi vatan olduğunu söylemiyorlar. 'Büyük Ortadoğu konfederasyonu' adlı tek vatan mı? 'Tek bayrak' derken de hangi bayrak olduğunu söylemiyorlar. Çünkü 'bayrak' şiirini yasaklıyorlar. Bu şiiri yasaklayan bir zihniyet nasıl bir zihniyettir? Nasıl bir klinik vakadır? Nasıl bir kriminal hadisedir? Bunu tartışmaya gerek yok. Adam söylüyor pazarlık yaptığını. Yukarıdan aşağıya bütün analitiklerde pazarlık yapıldığını, protokoller hazırlandığını, mutabakata varıldığını görüyoruz. Nasıl bunlar pazarlık yapmıyorlar. Pazarlığı başka türlü nasıl yapar? Herhalde at pazarlığı yapacak halleri yok. Tutup ta ellerini sallayacak durumları da söz konusu değil. Ama pazarlık yapıldığı iki kere iki 4 eder kadar kesin.''

Yeniçeri, toplantıda, ''Bayrak'' adlı şiirin bir bölümünü okudu.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler