YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Pazarlık' polemiği sürüyor
DSP Genel Sekreteri Erçelebi: Biz Öcalan'a dünyayı dar getirirken birileri onun arkadaşlarıyla pazarlık etmiş
'Pazarlık' polemiği sürüyor
27 Şubat 2010 / 16:42 Güncelleme: 27 Şubat 2010 / 16:52

DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 1999 genel seçiminde, HADEP'le ittifak yapmak için 20 militan istemesi iddiasını, "maskeli siyaset" olarak değerlendirdi. Erçelebi, kendilerinin teröristbaşı Abdullah Öcalan'a dünyayı dar getirirken CHP'nin onun arkadaşlarıyla pazarlık yapmasının Atatürk'ün kemiklerini sızlattığını söyledi.
 

DSP Genel Sekreteri Erçelebi, partisinin Denizli merkez ilçe kongresine katıldı. Burada yaptığı konuşmada hükümetin yanı sıra CHP ve MHP'yi de sert ifadelerle eleştiren Erçelebi, isim vermeden, maskeli siyaset yapmakla suçladı.
 

Erçelebi, "Kürsüden ip atacaksın, seçimden sonra Abdullah Gül'ü cumhurbaşkanı yapacaksın. Bu maskeleri indirmek, bütün DSP'lilerin ve yurttaşların görevidir, çünkü Türkiye'de maskeli siyasetin sonunda neler olduğunu, üç gün önceki gensoru görüşmelerinde gördük." dedi.
 

DSP, hükümette olduğu dönemde terör örgütüyle mücadele ederken başka bir patinin (CHP) teröristbaşının arkadaşlarıyla anlaşma yapmaya çalıştığını ileri süren Hasan Erçelebi, şunları kaydetti;
 

 "Abdullah Öcalan'a dünyayı dar getirirken birilerinin kapalı kapılar ardında onların arkadaşlarıyla nasıl pazarlık ettiği, Meclis kürsüsünden açıklandı. Ondan sonra, 'Biz Atatürk'ün partisiyiz.' diyeceksin. Hadi oradan. Hiç olmazsa Atatürk'ün kemiklerini sızlatma. Artık Türkiye'de hiç kimse maskeli siyaset yapmayacak. Ya göründüğü gibi olacak, ya olduğu gibi görünecek. İşte onun için mücadelemiz zordur; ama kutsaldır."
 

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçime mağdur olarak girmeye çalıştığını da iddia eden Erçelebi, "O yüzden orduyu kaşıyor, yargıyı kaşıyor. Aradığını bulamayınca basını kaşımaya başladı. Şimdi diyor ki, 'Bu ordu darbeci.' Bu ayıptır. Ordumuzu yıpratma. Bu ordu, bütün emperyalist güçleri Türkiye'den, Anadolu'dan kovan ve dünyaya destek olan, cumhuriyeti kuran bir ordudur. Dikkatli ol, daha fazla saldırma." şeklinde konuştu.
 

Türkiye'nin 8 yıldır ceberut bir hükümet tarafından yönetildiğini söyleyen Erçelebi, "Muhtıra çıkarmak istiyor. Ordumuz, bugüne kadar gerçekten demokratik bir sabır gösterdi. Yargıyı kaşıyarak acaba bir kapatma davası açtırabilir mi diye uğraşıyor. Yargı da demokratik bir sabır gösteriyor, yoksa bir hayli suçlar kabarık." ifadelerini kullandı. CHA

atma mecidiye atma.askerede gideceuk...
 // ibrahim çelikoğlu
Biz yirmiüç yıl önce AB ,PKK'lılara uğuşturucu piyasasını teslim etti derken ABD ve AB'nin hıncına uğradım.Eceviti seçtirip intikam alalım hesabı yaptılar.Demek oluyorki Ecevit çok usta oyuncuymuş.İyi oynamış.İyi yutturmuş...Bide;"Kahraman" lakabıyla uğurlanmış.Helal...Ne günler yaşıyoruz.Anamıza küfür eden Müslüman olsaydı bari......
27 Şubat 2010 19:36
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler