YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlama görüntülerini göstermiyorlar
Patlama görüntülerini göstermiyorlar
12 Şubat 2013 13:49
CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ve Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu.

 

Beraberinde CHP il yöneticileri ile birlikte sınır kapısına gelerek burada yetkililerden bilgi alan Güneş ve Akgöl, gazetecilere aldıkları bilgileri aktardı. 
 
Hurşit Güneş, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun "Konunun peşinde olmalıyız, bilgi almalıyız talimatıyla sınır kapısına geldiklerini aktararak, "Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ile birlikte buradayız. Bilgi almaya çalışacağız, tam bir bilgiye sahip olmaya çalışacağız. Faili meçhul bir fiilin, meçhul bir fiilin olmaması için, olayın aydınlanması için gerekli her türlü girişimde bulunacağız. Şu anda yaptığımız bundan ibaret. Dikkat ederseniz zaten olay hakkında yetkililer tek bir bilgi veriyorlar. Sadece aracın Suriye tarafından geldiği konusunda ısrarlılar, onun dışında bir bilgi vermiş değiller. Biz de bu konuda bilgi almaya çalışıyoruz." dedi. 
 
Güvenlik kamerası görüntülerini 3 bakanın seyrettiğini anlatan Güneş şöyle devam etti: "Ben de bu görüntüleri izlemek için talepte bulundum. Ancak gizlilik kararı  nedeniyle bizimle paylaşmayacaklarını söylediler. Kınıyorum. Bunu ana muhalefet partisinin yetkilileri göremiyor. Bu görüntülerde neler var? Bomba ne türlü bir bomba? Bombanın ne türlü olduğu çok önemli, çünkü kimler tarafından nerede yapıldığını anlayabiliriz. Onları gördüğümüz takdirde biz de sizlerle bir takım kaygılarımızı paylaşacağım. Bombanın kaynağı konusunda, bombanın ne tip bir bomba olduğu konusunda açıklama yapılmadı. Bunu öğrenmeye çalışacağız." dedi.
 
 
CHA
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler