YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Parti içinde türban sorunu yok"
Başörtüsü meselesi ile ilgili basına yansıyan CHP içinde sorun var iddialarına CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan Isparta'da yanıt geldi...
"Parti içinde türban sorunu yok"
11 Ekim 2010 / 15:07 Güncelleme: 11 Ekim 2010 / 15:09

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nin yeni eğitim öğretim yılı açılışı için Isparta'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP içinde türban sorunuyla ilgili fikir ayrılığı bulunmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, türban sorunuyla ilgili formül soran basın mensuplarına "Formülü önce başbakan'a sorun" dedi.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nin 2010- 2011 Eğitim Öğretim Dönemi açılışı için Isparta'ya giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SDÜ Rektörü Metin Lütfi Baydar'ı makamında ziyaret ettiği sırada basın mensuplarının türban sorunuyla ilgili sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, 'CHP içinde türban sorunuyla ilgili bir fikir ayrılığı var mı? Bir kamuoyuna böyle yansıyor. Parti içinde ciddi bir dirençle karşılaştığınız söyleniyor' sorusuna Kılıçdaroğlu, "Kim söylüyor bunu, doğru değil. Parti içinde herhangi bir sorun yok. Belli çevreler bunu sorun olarak yansıtıyor. Bizde o tuzağa düşmemeye özen gösteriyoruz." şeklinde yanıt verdi.

FORMÜLÜ ÖNCE BAŞBAKAN'A SORUN

Kılıçdaroğlu, "Türban sorunuyla ilgili formülünüz nedir sorusuna ise şu sözlerle yanıtladı:

"Formülü önce sayın Başbakan'a sorun. Nedir formülü? Halkın gündemi farklı iktidarın gündemi farklı. Burada sorumluluk medyaya düşüyor. Medya halkın gündemini yakaladığı zaman halkın sesi olur. İşsizliğin, yoksulluğun olduğu bir yerde, sanayicinin, ihracatçının sorunları olduğu bir yerde, üniversitelerin sorunları olduğu bir yerde, HSYK üyelerinin topluca istifa ettiği bir yerde, sizin soracağınız soruların farklı olması lazım. Olayları farklı değerlendirilmesi lazım. Üniversitenin çatısı altındayız doğru. Güzelliklerin olması gereken bir yerdeyiz, yüceltilmesi gereken bir yerdeyiz. Ama suskunluğun egemen olduğu bir yerdeyiz" (İHA)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler