YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Parti açılması ve kapanması millet iradesi ile ol
"Parti açılması ve kapanması millet iradesi ile ol
"Parti açılması ve kapanması millet iradesi ile ol
12 Temmuz 2008 / 08:31 Güncelleme: 12 Temmuz 2008 / 00:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, siyasi partilerin açılmasının da kapanmasının da millet iradesiyle olması gerektiğini ifade ederek, ''Anayasa Mahkemesine, Türk yargısına sesleniyorum; ne olur bu AKP'yi kapatmayın da onu sandıkta bu millete kapatma zevkini tattırın'' dedi.


Hilvan Belediyesinin önünde halka seslenen Soylu, AK Parti'nin iktidara gelmesinin ardından ülkenin borçlarının hızla arttığını savunarak, işsizliğin yüzde 11'lere çıktığını ifade etti.


Partisi'nin hiç bir dönem ülkenin değerleri üzerinden siyaset yapmadığını, bunu ayıp saydıklarını söyleyen Soylu, ''Bu ülkede Cumhuriyet üzerinden, kutsal değerler üzerinden, laiklik üzerinden siyaset yapmadık, hep hizmet üzerinden, gelecek üzerinden, ülkenin gelişmesi üzerinden siyaset yaptık'' şeklinde konuştu.


Siyasi partilerin açılmasının da kapanmasının da millet iradesiyle olması gerektiğine inandıklarını belirten Süleyman Soylu, partisinin siyaset anlayışının bu olduğunu söyledi.


Parti kapatmaların sıkıntısının yıllarca yaşandığını ifade eden Soylu, ''Anayasa Mahkemesine, Türk yargısına sesleniyorum; ne olur bu AKP'yi kapatmayın da onu sandıkta bu millete kapatma zevkini tattırın'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler