YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paraleller aday olacak parti bulamadı
Paraleller aday olacak parti bulamadı
08 Nisan 2015 20:24
Paralel yapı destekçisi milletvekillileri ve emniyet personelleri partilerin dün YSK'ya teslim ettiği seçim listelerinde yer alamadı.

Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen isimler aday olacak parti bile bulamadı. Paralel yapı operasyonu kapsamında tutuklanan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Nazmi Ardıç Ankara 1. Bölge'den aday.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Büro Amiri olan Başkomiser Mehmet Akif Üner de İstanbul 2. Bölge'den bağımsız vekil adaylığını açıkladı. 

Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer de İstanbul 1. Bölge'den bağımsız milletvekilliği başvurusu yaptı. İstanbul Mali Şube eski Müdürü Yakub Saygılı da İstanbul 2. Bölge'den vekil adaylığını açıkladı.

Avukat Murat Erdoğan müvekkili Saygılı'nın adaylığını Twitter'dan "Müvekkilim tam bağımsız Türkiye için İstanbul 2. Bölge bağımsız milletvekili adayıdır" ifadeleriyle duyurdu.
Yurt Atayün Ankara 2. Bölge'den bağımsız milletvekilliği adaylığı için müracaat etti.

Hakan Şükür İstanbul 3'ncü bölgeden

17 Aralık Darbe operasyonundan sonra AK Parti'den istifa eden ve bağımsız Milletvekili olan Hakan Şükür İstanbul 3. Bölge'den bağımsız milletvekili adayı oldu.

İdris Bal ve İdris Naim Şahin başta olmak üzere bazı AK Parti'den istifa eden  vekiller ile eski bakan Ertuğrul Günay da aday olamadı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler