YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralelci görevli suçüstü yakalandı!
2012 yılından önceki tüm hafızası silinen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB) yapılan incelemede, şifreleri silmeye çalışan bir görevliye suçüstü yapıldı
Paralelci görevli suçüstü yakalandı!
20 Mart 2014 / 11:30 Güncelleme: 20 Mart 2014 / 15:39

Paralel yapı, 2012 yılından önceki tüm hafızası silinen TİB'de bir skandala daha imza attı. Teftiş Kurulu, usulsüz dinlemeler ve paralel yapılanmanın hukuksuz icraatlarını ortaya çıkarmak TİB'de başlattığı soruşturmayı engellemeye çalışan bir kişiyi tespit etti.

Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri soruşturma sırasında bilgisayar sistemi ve internet güvenlik sistemi (Firewall) için tüm yetkili şifreleri istedi. Bu alanda görevli A.E., Teftiş Kurulu ekibine tüm şifrelerin silindiğini söyledi. Ancak Teftiş Kurulu görevlileri buna inanmadı.

Suçüstü yakalandı

Yapılan incelemelerde A.E.'nin "silindi" dedikten hemen sonra sisteme girerek tüm şifreleri sildiği tespit edildi. A.E., TİB'den uzaklaştırıldı. Paralel yapı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ofisinde çıkan böcekler ile ilgili de Teftiş Kurulu'nun yaptığı incelemeleri engellemek istemiş, Teftiş Kurulu ekiplerine fiziki takip yapmış ve TÜBİTAK'taki uzantıları ile de soruşturmayı gölgelemeye çalışmıştı.

özel hayata saygı
 // depakın
olur mu arkadaşlar adamın özel dosyaları vardır belki de orda özel hayata lütfen saygı gösterelim yok yok ama adam belki de kimlerin özel hayatını dinledi dimi bunların başını ezmeli ki bir daha kimse cesaret edemesin acaba beni de dinlediler mi dersiniz gerçe beni dinleselerdi bu kadar akıl yoksun olupta devlete kafa tutmaya kalkmazlardı ben her zaman söyledim zamanı gelince ezileceklerini ordan pay kaparlardı da yanlıştan dönerlerdi gerçe şimdi bile inat yapıyorlar nedenini bile bilmeden ...
20 Mart 2014 Perşembe 17:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler